UA / RU
Підтримати ZN.ua

АМКУ запідозрив змову на тендері щодо ремонту Шулявського мосту

Комітет відкрив справу за ознаками антиконкурентних дій.

В Київському обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету України (АМК) відкрили справу за ознаками "антиконкурентних узгоджених дій" під час проведення тендеру на ремонт Шулявській розв'язки у Києві, на якому перемогла компанія "Північно-український будівельний альянс" з орбіти народного депутата і відомого столичного забудовника Максима Микитася. Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на голову Київського територіального відділення АМКУ Олексія Хмельницького.

"Вже сьогодні можна говорити про наявність ознак порушення компаніями-переможцями тендеру ст. 6 Закону України "Про захист економічної конкуренції". Ми бачимо в цій історії спотворення результатів тендеру в результаті антиконкурентних узгоджених дій, і саме тому відкриваємо справу ", - розповів він.

У відомстві звернули увагу на різницю між пропозиціями фіналістів тендеру - ТОВ "Спецбуд-плюс" та ТОВ "Північно-український будівельний альянс" - всього в тисячу гривень, а також на підроблений відгук-рекомендацію "Спецбуд-плюс" про успішне виконання схожого ремонту. У той же час дві інші компанії по ряду невідповідностей у документах до аукціону взагалі не допустили, звертає увагу Хмельницький.

Крім того, АМКУ виявили, що IP-адреси, з яких компанії-фіналісти конкурсу "Спецбуд-плюс" і "Північно-український будівельний альянс" виходили на аукціон, належать одному провайдеру і майже ідентичні. Також в комітеті встановили, що фірма "Спецбуд-плюс" надала переможцю безвідсоткову поворотну фінансову допомогу в розмірі 5 млн грн з терміном повернення до 2023 року.

За словами Хмельницького, якщо АМКУ прийме рішення про змову між компаніями "Спецбуд-плюс" і "Північно-український будівельний альянс" під час тендеру на реконструкцію Шулявській розв'язки, фірми будуть оштрафовані до 10% від свого доходу за минулий рік. Також їм на три роки можуть заборонити брати участь у закупівлях. "Однак скасувати цей тендер Антимонопольний комітет не може", - додає він.

Повідомлялося, що поліція за "відсутності ознак порушення" припинила перевірку можливої підробки документів ТОВ "Спецбуд-Плюс" на тендер з реконструкції Шулявського мосту в столиці, який знаходиться в аварійному стані, вартістю майже 600 млн грн.