UA / RU
Підтримати ZN.ua

Американський банк отримав ліцензію на обробку платежів для Россєльхозбанка

Однак до SWIFT Россєльхозбанк не підключили.

Американський банк JPMorgan отримав дозвіл від Управління контролю за іноземними активами США (OFAC) на обробку платежів для Россєльхозбанка, повідомляє Reuters із посиланням на джерело з російського боку. Водночас, використовувати ці платежі як заміну системи SWIFT не вийде, зазначив співрозмовник агентства.

«JPMorgan отримав ліцензію OFAC на здійснення платежів щодо експорту сільськогосподарської продукції, однак транзакції ускладнені» — розповіло джерело.  

Інше джерело, знайоме з умовами угоди OFAC, повідомило, що Держдепартамент і Мінфін США попросили JPMorgan здійснити «дуже обмежену і строго контрольовану» угоду щодо експорту сільськогосподарської продукції. Угода, за даними агентства, відбулася у квітні.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров у вівторок на брифінгу в ООН заявив, що один з банків «люб’язно погодився профінансувати одну операцію», але в якості довгострокового рішення назвав цю угоду неприйнятною.

Россєльхозбанк було відключено від системи SWIFT у рамках шостого пакету санкцій Євросоюзу у червні 2022 року.

Підключення Россєльхозбанку до системи SWIFT є однією з ключових вимог Росії для продовження угоди про експорт українського зерна, термін дії якої спливає 18 травня.

Читайте також: Зернова криза: український підприємець готовий безплатно передати Єврокомісії систему контролю за перевезеннями

Офіційний представник генсекретаря ООН Фархан Хак не спростовував інформацію про те, що американський банк отримав дозвіл на операції з російським Россєльхозбанком, однак не став надавати більш розлогий коментар.

«Я не заперечуватиму, що раніше цього місяця була проведена операція за участю JPMorgan, однак на цьому етапі не можу повідомити жодних деталей», — сказав Фархан Хак на брифінгу.

Міністерство оборони Росії звинуватило Україну в порушенні зернової угоди, вигадавши, що нічну атаку безпілотниками на російський флот у Севастополі було здійснено з використанням зернового коридору.