UA / RU
Підтримати ZN.ua

Американські сенатори закликали МВФ відмовити Лукашенку у кредиті

Американські сенатори закликали члена ради керівників Міжнародного валютного фонду (МВФ), міністра фінансів США Тімоті Гайтнера голосувати проти виділення кредиту Білорусі по лінії фонду.

«Виділення кредиту Білорусі суперечило б інтересам США і Євросоюзу», - йдеться в опублікованому у вівторок, 2 серпня, колективному листі, який підписали сенатори Джозеф Ліберман, Річард Дурбін, Бенджамін Кардін, Марк Кірк, Джон Маккейн і Джин Шагін.

«Кредит МВФ у цей час суперечить як інтересам США, так і інтересам ЄС, - відзначається у листі. - Незважаючи на мільярди доларів допомоги, які раніше Білорусь отримала від міжнародних структур (у тому числі 3,5 млрд дол протягом двох останніх років від МВФ), білоруський уряд не зміг провести основні структурні реформи, яких чекав від країни МВФ. Навпаки, уряд проводить безвідповідальну і руйнівну економічну політику. Так, влада напередодні виборів різко підвищила зарплату у держсекторі, щоб заручитися підтримкою електорату, що, на думку МВФ, було однією з основних причин нинішньої економічної кризи».

Сенатори закликають Т.Гайтнера публічно заявити, що без політичних та економічних реформ - включаючи негайне і безумовне звільнення ув'язнених у справі «19 грудня» - США не будуть підтримувати жодну подальшу допомогу МВФ Білорусі.

Сенатори також пропонують продовжувати тиск на політичний режим в республіці, у тому числі через введення додаткових санкцій проти таких підприємств, як «Беларуськалий», «Белтрансгаз», Мінський тракторний завод, Мінський автозавод, Мозирський нафтопереробний завод і «Нафтан».

Уряд і Нацбанк Білорусі 31 травня звернулися до МВФ з проханням про виділення кредиту. За словами прем'єр-міністра Михайла Мясниковича, Мінськ запитує 3,5-8 млрд дол терміном на 3-5 років.

Білорусь є членом МВФ із 1992 року. З січня 2009 по квітень 2010 була реалізована кредитна програма stand-by з фінансуванням на 3,5 млрд дол.