UA / RU
Підтримати ZN.ua

Американські аналітики вважають можливим "сюрпризом" 2013 вихід Британії з ЄС

Інвестиційний банк Morgan Stanley склав список тенденцій 2013 року, які можуть породити нові потужні потрясіння у всій світовій економіці.

Американський інвестбанк Morgan Stanley склав список можливих макроекономічних «сюрпризів», які можуть похитнути ринки в 2013 році.

Серед них аналітики називають вихід Великобританії з Євросоюзу, повторну стагнацію американського ринку житла і першу економічну рецесію в Австралії з 1991 року.

Ще одним з можливих «сюрпризів» є повернення глобальної інфляції, яка може бути спровокована поєднанням таких факторів, як повторення сильної посухи в США, прискорені темпи економічного відновлення в США і Китаї і «роздування» балансів світових Центральних банків.

Порушуючи проблему боргової кризи єврозони, аналітики Morgan Stanley припускають, що політична невизначеність в Італії напередодні національних виборів навесні 2013 року може породити нові розмови про вихід країни з єврозони.

Вартість обслуговування боргу підскочить, у результаті чого Італія звернеться за фінансовою допомогою до Євросоюзу і МВФ, а Європейський центробанк почне безпосередньо скуповувати держоблігації країни.

Китайським «сюрпризом» може стати «закручування гайок» у монетарній політиці, що може призвести до виникнення так званої «пастки ліквідності» та зростання дефолтів по кредитах у КНР. Це може викликати потужні потрясіння в економіці Піднебесної і всій світовій економіці.

Автори розумового експерименту підкреслюють, що ці «сюрпризи» не відображають базовий прогнозний сценарій Morgan Stanley на 2013 рік, будучи класичними подіями типу «чорний лебідь» - несподіваними подіями, які призводять до серйозних наслідків. !zn

Читайте також:

Прогноз The Financial Times на 2013 рік: життя на Марсі, доля Ірану, Сирії і засудженої Тимошенко


Лідери ЄС схвалили створення єдиного банківського нагляду

Британський прем'єр вже більш радикально налаштований на вихід Великобританії з ЄС

ЗМІ: Великобританія готується до розвалу єврозони