UA / RU
Підтримати ZN.ua

Альтернативна енергетика стала більш поширеним джерелом електрики, ніж вугілля – FT

Попри те, що традиційні електростанції все ще виробляють більшу частину електроенергії, кількість станцій відновлюваної енергетики стрімко зростає.

Впродовж минулого року у світі щодня встановлювалися близько 500 тисяч сонячних панелей. А щогодини у таких країнах як Китай запускаються дві вітрові турбіни.

Про це повідомляє Financial Times з посиланням на Міжнародну енергетичну агенцію, зауважуючи, що "зелена" енергетика відібрала лідерство у вугілля як найбільшого джерела електроенергії у світі.

"Ми спостерігаємо трансформацію світового ринку, яку спричинили відновлювані джерела енергії", - сказав виконавчий директор агенції Фатіх Бірол.

Він пояснив, що частково стрімке поширення альтернативної енергетики було спричинене падінням вартості виробництва електроенергії завдяки сонячним і вітровим станціям, що було "неможливо" ще п'ять років тому.

Попри те, що на вугілля і викопне паливо досі припадає найбільша частина генерації електроенергії, традиційні енергетичні компанії були спантеличені швидкістю зростання ролі альтернативної енергетики і різким падінням вартості екологічних технологій. Середня собівартість виробництва електроенергії на вітрових станціях з 2010 до 2015 року впала на 30%, а на сонячних станціях - на дві треті.

В Міжнародній енергетичній агенції чекають, що впродовж найближчих п'яти років вартість електроенергії з вітряків скоротиться ще на 15%, а з сонячних батарей – на чверть.

Нещодавно агенція Fitch попередила нафтові компанії про загрозу з боку електромобілів. . Загроза для них полягає в тому, що поширення електромобілів може створити "смертельну інвестиційну спіраль", через яку знервовані власники акцій нафтових компаній почнуть продавати свої частки, підвищуючи ціну боргів.