Канцлер Олаф Шольц заявив, що докладає зусиль, щоб позбавити Німеччину залежності від російського газу та шукати нові постачання енергоресурсів, тиск з цього приводу на його уряд зростає з наближенням опалювального сезону, пише The Guardian.
У перший день триденного візиту до Монреаля він зустрівся з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо.
«Канада відіграє справді центральну роль у розробці зеленого водню, — сказав Шольц. Тому ми дуже раді можливості розширити наше співробітництво в цій сфері і цього разу».
Обидва лідери збираються підписати угоду про постачання Канадою чистого водню до Німеччини, але Трюдо применшив ймовірність окремої угоди про прямий експорт зрідженого природного газу через логістичні обмеження та витрати.
«Є низка потенційних проєктів, які знаходяться в теорії, для реалізації яких ніколи не було вагомого бізнес-обґрунтування, — сказав Трюдо. Для Німеччини має знайтись підгрунтя імпортувати СПГ зі східного узбережжя».
Шольц подякував Канаді за дозвіл на експорт – незважаючи на антикремлівські санкції проти відремонтованої турбіни, яка, за словами російської сторони, потрібна для продовження поставок природного газу в Європу через газопровід «Північний потік-1».
Той факт, що Росія ще не висувала вимог про необхідну турбіну, яка зараз знаходиться в Німеччині, показав, що російські заяви про технічні проблеми, які перешкоджають поставкам газу в Росію, були обманом, сказав він.
"Росія більше не є надійним діловим партнером, - сказав Шольц. Вона скоротила поставки газу скрізь у Європі, завжди посилаючись на технічні причини, яких ніколи не було. І тому важливо не потрапити в пастку Путіна».
Візит відбувається на тлі бурхливих дебатів у Німеччині, викликаних зростаючими побоюваннями, що Росія може повністю закрити свої і без того значно скорочені газові потоки в країну.
Уряд стикається з тиском, щоб продовжити термін служби трьох атомних електростанцій Німеччини, які залишилися, і вони повинні бути відключені до кінця року в рамках стратегії виведення, оголошеної в 2011 році.
Останніми днями навіть звучали заклики відновити газопровід «Північний потік-2» з Росії, який був законсервований урядом Німеччини у відповідь на вторгнення Росії в Україну.