UA / RU
Підтримати ZN.ua

Аграрні компанії в березні принесли Україні 2 млрд доларів з експорту: цікаві факти

Скільки заробили на експорті українського зерна і яким був імпорт.

В березні агроекспорт приніс 1,318 млрд дол. США торгового сальдо, а в торговий баланс – плюс 2 млрд дол. США експортної виручки. Такі дані повідомили у агенції «Інфоіндустрія».

Читайте також: Укрзалізниця вказала новий експортний напрямок для зернових - щодня 1368 вагонів збіжжя

«При витратах у 10 млрд на оборону, це ніщо, але якщо подивитись на середню ціну експортної продукції та на середню ціну імпортної, починаємо розуміти, що не просто годуємо людей в інших країнах, але й даємо їм заробити», - відзначають експерти агенції.

Читайте також: Хто вони — фермери, які можуть «продавити» владні інституції ЄС, розсипаючи українське зерно та закидаючи яйцями штаб-квартиру в Брюсселі

Там наводять такий приклад: вартість 1 тони агропродукції, що постачається українською компанією до Туреччини в березні склала 214 дол. США/т, тоді як з тієї ж країни Україна імпортувала агропродукції вже за середньою ціною в 1519 дол. США/т.

Читайте також: США і Туреччина провели переговори з питань безпеки — Bloomberg

В «Інфоіндустрії» відзначають цікавий факт: в топ-10 агро-постачальників для України потрапив Китай, з аналогічною ситуацією.

«Звісно, що структура експорту дуже різноманітна та залежить від того, що вирощується в цих країнах, бо той самий чай, омарів, креветок чи навіть водорості ми не виростимо в Україні в необхідних кількостях, але від переробки української агропродукції наші сусіди поляки та турки ніколи не відмовлялись» - зазначає «Інфоіндустрії».

Читайте також: Глава мінфіну США попередила Пекін про санкції проти китайських банків, які допомагають Росії

Збільшити додану вартість а з нею і ціну агроекспорту можна і в умовах війни навіть треба.

«Питання риторичне, хто інвестує, хто буде працювати та куди експортувати? Під час війни відповіді затримуються, але й рішення треба приймати швидко. Досвід Ізраїлю показав, що розвивати агросектор варто навіть під час війни, бо продовольча безпека стоїть поряд із безпекою військовою», - кажуть експерти.

Раніше ми писали про те, що минулого тижня 606 підприємців отримали доступні кредити на суму 2,5 млрд грн. Найчастіше по кредити до банків зверталися підприємства, що працюють у сферах сільського господарства, оптової та роздрібної торгівлі й переробної промисловості.