Європейський суд з прав людини оприлюднив рішення у справі "Інвестиційно-металургійного Союзу" (ІМС) проти України, в якому компанія скаржилася на скасування винесених на її користь остаточних судових рішень щодо приватизації "Криворіжсталі". Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції з посиланням на рішення суду.
Міністерство зазначає, що компанія-заявник, яка володіла 93,02% акціонерного капіталу "Криворіжсталі", вимагала $ 12,9 млрд як компенсацію за матеріальну шкоду, в основному посилаючись на збільшення доходів "Криворіжсталі", протягом 2005-2007 років і втрату дивідендів.
"У зазначеній справі ЄСПЛ, враховуючи надані урядом зауваження, визнається відсутність порушення прав заявника, гарантованих статтею першого протоколу. Констатувавши порушення принципу правової визначеності, гарантованого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основних свобод, ЄСПЛ встановив, що наявність певних процесуальних порушень при розгляді справи в національних судах не призводить до встановлення незаконність втручання в право на власність заявника", - йдеться в повідомленні.
У суді заявили, що компанія-заявник не довела, що вона була позбавлена можливості ефективно захищати свої майнові права при повторному розгляді справи в національних судах, а також, що вилучення з її власності пакету акцій "Криворіжсталі" було здійснено з порушенням законодавства і призвело до покладання на неї надмірного тягаря.
Враховуючи зазначене, Європейський суд в повному обсязі відхилив вимоги щодо справедливої компенсації, висунуті ІМС, зазначили в Мін'юсті.
Повідомлялося, що госпсуд Києва закрив справу про реприватизацію "Криворіжсталі" (нині – ПАТ "ArcelorMittal Кривий Ріг", АМКР), порушену більше восьми років тому за позовом консорціуму "Інвестиційно-металургійний союз" (ІМС), що належить Ринату Ахметову і Віктору Пінчуку.