У Партії регіонів щоб не допустити руйнування українського села хочуть обмежити сільгосппідприємства в їх можливості концентрувати в своєму користуванні величезні площі земель сільгосппризначення.
Відповідний законопроект № 10273 зареєстрований у Верховній Раді 29 березня депутатами Григорієм Калєтніком та Степаном Глусем (обидва - ПР).
«Утворення великих землекористувачів є результатом затягування земельної реформи, тому з'явилася необхідність обмеження як площ у власності, так і в користуванні ... Дані обмеження встановлюються насамперед для запобігання монополізації та надмірної концентрації земель сільськогосподарського призначення в одних руках, що сприятиме сталому розвитку всіх сільськогосподарських підприємств», - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.
Депутати від Партії регіонів звертають увагу, що сьогодні агрохолдинги не несуть витрат, пов'язаних з підтримкою соціальної інфраструктури села: більшість з них зареєстровані в містах, а тому рідко платять податки до місцевих бюджетів, хоча мають у своєму розпорядженні сотні тисяч гектарів землі.
Тому законопроектом передбачається встановити, що «площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення сільськогосподарського виробництва, що може перебувати в оренді однієї людини з урахуванням осіб, пов'язаних з нею відносинами контролю, не може перевищувати 10% площі сільськогосподарських угідь на території одного району та зареєстрованої за місцем розташування земельної ділянки. Загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення в оренду однієї особи на території України не може перевищувати 50 тис.га».
При цьому також передбачається, що особи, які орендують земельні ділянки, загальна площа яких перевищує зазначені розміри, «повинні до 1 січня 2013 року привести загальну граничну площу орендованої землі відповідно до норм цього закону».
Нагадаємо, що раніше Верховна Рада затвердила продовження термінів мораторію на продаж сільгоспземлі до 1 січня 2013 року.
Законопроект № 10273 на сайті Верховної Ради. !zn
Читайте також:
Більше половини власників сільгоспземель балансують на межі виживання
Законні власники паїв не відчувають себе господарями на своїй землі
Українці не хочуть введення ринку землі, але за референдум з цього питання