Щоб зняти напругу з земельними питаннями, необхідно створити нову Національну земельну установу. Про це у своїй статті для DT.UA пише доктор економічних наук Олександр Ковалів.
"Аграрний сектор економіки, як і інші, не може розвиватися автономно - без комплексної політики держави... Національна земельна установа буде мати свій бюджет і рентний банк у своєму складі і виконувати багатоцільові функції та завдання. Передбачається, що кошти у вигляді прибутку (доходу) від права на загальнонаціональну власність, які будуть надходити в бюджет Національного земельного установи України, мають зараховуватися на спеціальні рахунки у таких пропорціях: на державному рівні - 30%; на обласному рівні та рівні республіки Крим - 10; на районному (в розрізі рад базового рівня) - 60%, а з територій міст обласного підпорядкування, м. Києва і м. Севастополя - у пропорціях: на державному рівні - 40%; на рівні міст (в розрізі рад базового рівня, якщо такі будуть існувати) - 60", - пропонує автор.
Кошти структури будуть використовуватися на реалізацію реформ.
"Засоби повинні використовуватися в основному на заходи з реалізації реформ, в тому числі на підтримку і стимулювання ініціатив фізичних осіб, будуть спрямовуватися на реалізацію національної регуляторної політики проведення земельної реформи і грати роль стимулятора розвитку господарської ініціативи, підприємництва і оздоровлення навколишнього середовища", - вважає автор.
Детальніше про вирішення земельних питань завдяки Національній земельній установі читайте в матеріалі Олександера Коваліва "Сутність земельного капіталу" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".