Міжнародне рейтингове агентство Fitch підтвердило довгострокові рейтинги в іноземній валюті "Креді Агріколь Банку", "ПроКредит Банку", "Правекс-Банку", "Альфа-Банку" і "Укрсоцбанку", повідомляється на офіційному сайті агентства.
Fitch підвищив рейтинги життєздатності "Креді Агріколь Банку" до "В", "ПроКредит Банку" та "Правекс-Банку" до "В-", "Укрсоцбанку" - до "ССС". Рейтинг "Альфа-Банку" підтверджений на рівні "ССС".
"Підвищення VR відображає зменшення тиску на якість активів, в основному, за рахунок більш стабільної економіки України, помірного зростання/скорочення частки позикових коштів (за винятком "ПроКредит Банку") і в цілому помірних апетитів до ризику після спаду в економіці України в 2014 році", – відзначає Fitch.
Агентство також врахував недавню докапіталізацію "Правекс-Банку", "Укрсоцбанку" та "ПрокКредит Банку".
Fitch зазначає, що рейтинги життєздатності всіх п'яти банків як і раніше стримуються складним операційним середовищем та/або все ще великими обсягами проблемних кредитів (зокрема, в "Правекс-Банку", "Укрсоцбанку" та "Альфа-банку").
"Ми не очікуємо істотного поліпшення показників якості активів в найближчій перспективі, оскільки відновлення економіки України буде тільки помірним; Fitch очікує зростання ВВП на 2% в 2017 році, 3% - в 2018 році", – йдеться в релізі.
Згідно з ним, довгострокові РДЕ в національній валюті "Креді Агріколь Банку", "ПроКредит Банку" та "Правекс-Банку" підтверджені на рівні "B" і "В-", однак у перших двох прогноз за ним "стабільний", тоді як у "Правексу" – "негативний", що пов'язано із заявленими раніше планами материнської Intesa Sanpaolo про продаж української "дочки".
Довгострокові РДЕ в національній валюті "Альфа-банку" і "Укрсоцбанку" на щабель нижче, що відображає думку Fitch про більш низьку ймовірность їх підтримки з боку "Альфа-Груп" з-за непрямої зв'язки банків з іншими активами групи і змішаного послужного списку підтримки від акціонерів.
Нагадаємо, в кінці 2016 року агентство Fitch знизило довгостроковий рейтинг "Приватбанку" з CCC до RD (обмежений дефолт).
Також раніше агентство підвищило довгострокові рейтинги семи українських банків в іноземній валюті з рівня "CCC" до "B-".