UA / RU
Підтримати ZN.ua

АЕС України за добу морозу побили історичний рекорд, дві АЕС "працюють потужністю більше номінальної" - Котін

Понад трьохсот мільйонів кіловат-годин на добу – це абсолютний рекорд НАЕК "Енергоатом".

Українські АЕС, на які в умовах дефіциту вугілля на ТЕС та ТЕЦ лягло основне навантаження з вироблення електроенергії, за добу, що минула після посилення морозів в Україні, побили історичний рекорд - виробили понад трьохсот мільйонів кВт-год електроенергії. Про це повідомляє сайт "Енергоатому".

"Понад трьохсот мільйонів кіловат-годин – рекорд НАЕК "Енергоатом". Такого ніколи не було. Зараз ми це забезпечуємо, і це наш внесок в енергонезалежність України", – підкреслив керівник "Енергоатому" Петро Котін.

Він зазначив, що 22 грудня на атомних станціях України в роботі перебувають 14 із 15 енергоблоків.

Також, за словами Котіна, дві АЕС працюють потужністю більше номінальної.

"Дві атомні станції працюють на номінальній потужності й навіть більше: це Южноукраїнська АЕС, яка наразі несе навантаження 3050 МВт, і вдвічі більше – Запорізька АЕС, яка сьогодні вийшла на 6160 МВт виробництва електроенергії", - зазначив він.

Наразі поточна потужність НАЕК "Енергоатом" становить 12 530 МВт. Минулої доби, 21 грудня, станції виробили 301,10 млн кВт-год електроенергії, з початку місяця – 6 154,31 млн кВт-год, а з початку 2021 року – 83 159,97 млн кВт-год.

Читайте також: 80 відсотків енергетичних потужностей країни припинять працювати вже невдовзі - керівник "Енергоатому"

Нагадаємо, 21 грудня Україна вкотре запросила аварійну допомогу зі Словаччини через аварійне відключення енергоблоку №7 Бурштинської ТЕС ДТЕК Ріната Ахметова.

Минулого тижня Міністерство енергетики повідомляло про те, що вугільні ТЕС та ТЕЦ готують до роботи на газі.

В Україні через  відсутність палива зупинили роботу 20 блоків та 1 корпус ТЕС та ТЕЦ сукупною потужністю 7,26 ГВт.

Служба безпеки України надіслала Кабінету міністрів України звіт (текст якого редакції ZN.UA передали джерела в уряді), з якого випливає, що Україна за крок від зупинки теплогенеруючих підприємств через критично низькі запаси вугілля.

17 грудня в Україні було створено координаційний енергетичний штаб. Про це повідомляв сайт Офісу Президента.