UA / RU
Підтримати ZN.ua

60 українських Ан-70 планує закупити Міноборони Росії

Військово-транспортний літак Ан-70, призначений для безпосередньої доставки військової техніки, особового складу і десантування військ, є єдиним у світі літаком, здатним забезпечити доставку вантажів на ґрунтові аеродроми з довжиною смуги 600-800 м.

Міністерство оборони 3.

"Знаю, що українська сторона найближчим часом активізує переговори з питань співпраці в сфері авіабудування. Це не тільки питання, пов'язані з виробництвом Ан-70, оскільки до сьогоднішнього дня російське Міністерство оборони планувало закупити до 60 літаків Ан-70", - сказав Зурабов. Він зазначив, що мова йде не тільки про співпрацю з літаків Ан-124, тому що є також завдання модернізації цих літаків і можливого будівництва нових літаків.

"Це більш комплексне питання про тіснішу, можливо навіть на якійсь загальній платформі, роботу двох авіаційних комплексів України і Росії", - підкреслив Зурабов.

Як повідомлялося, 27 грудня 2012 року прем'єр-міністр Микола Азаров в інтерв'ю українським телеканалам повідомив, що Міністерство оборони Російської Федерації замовило Україні більше 20 літаків Ан-70.

Військово-транспортний літак Ан-70, призначений для безпосередньої доставки військової техніки, особового складу і десантування військ, є єдиним у світі літаком, здатним забезпечити доставку вантажів на ґрунтові аеродроми з довжиною смуги 600-800 м. В режимі короткого зльоту і посадки здатний довозити 20 тонн вантажів на дальність до 3000 км.

Державне підприємство "Антонов" (Київ) створено шляхом приєднання ДП "Київський авіаційний завод "Авіант" до ДП "Авіаційний науково-технічний комплекс імені О.К. Антонова" (АНТК) у липні 2009 року, а в січні 2010 року ДП "АНТК ім. О.К. Антонова" було перейменовано в ДП "Антонов".

АНТК ім. Антонова засновано в 1946 році. Серед відомих літаків, в конструкторській розробці яких останнім часом брало участь АНТК ім. Антонова, - Ан-148, Ан-158, Ан-124, Ан-70, Ан-140 та інші.

Наприкінці вересня 2012 року керівники російської компанії "Російські машини", до складу якої входить Самарський авіазавод, повідомили про намір створити в 2013 році з ДП "Антонов" спільне підприємство. !zn

Читайте також:

Міноборони РФ візьме участь у виробництві літаків "Руслан"

На Ле Бурже Україна покаже свій новий літак

"Антонов" не зможе поставляти Ан-70 до 2013 року

На відновлення виробництва "Русланів" буде потрібно не менше п'яти років