За останні два роки 57 українських чиновників внесли в свої декларації Bitcoin, повідомляє Opendatabot.
Найбільша кількість власників криптовалюти працює в Одеській обласній раді, на другому місці - Верховна Рада України.
"Зараз Bitcoin не має певного правового статусу в Україні і будь-якого нормативно-правового регулювання. Отже, згідно з буквою закону, у декларанта відсутній обов'язок декларувати Bitcoin. У відповідності з духом закону, поки Bitcoin не визнаний грошима, він має всі ознаки нематеріального активу, який повинен зазначатися в розділі 8 (Нематеріальні активи)", - відзначає виконавчий директор ГО "Антикорупційний штаб" Сергій Миткалик.
"Складність для аналізу полягає в тому, що чиновники повинні вказувати або кількість нематеріальних активів чи їх ціну. Відповідно, ми не можемо точно знати, чиновники вказували саме Bitcoin або їх вартість в гривні", - зазначає керівник Opendatabot Олексій Ивнанкин.
Також експерти вказують на те, що використання чиновниками криптовалюти може збільшувати ризик корупції.
"Відсутність правового регулювання збільшує ризик фінансових зловживань і корупції. Вже є випадки, коли правоохоронці, вилучаючи комп'ютерну техніку, отримують доступ до електронних гаманців і привласнюють на свій рахунок криптовалюту", - коментує виконавчий директор ГО "Антикорупційний штаб" Сергій Миткалик.
Нагадаємо, що в Києві викрадачі аналітика криптобиржи отримали $ 1 мільйон в Bitcoin.