UA / RU
Підтримати ZN.ua

20% українців, які повернулися із заробітків за кордоном, залишаються працювати в Україні — опитування

Основною причиною, по якій українці не повертаються на заробітки, є психологічний дискомфорт.

Близько 20% українців, які тривалий час працювали за кордоном, не планують повертатися на заробітки. Про це свідчать результати опитування на OLX Робота.

Наголошується, що основною причиною, по якій українці не повертаються на заробітки, є психологічний дискомфорт, пов'язаний з переїздом та віддаленістю від рідних - 4 з 10 респондентів. Майже у третини зникла необхідність виїжджати на роботу за кордон повторно, так як вони почали заробляти достатньо в Україні. Ще 16% зізналися, що в інших країнах не тільки висока заробітна плата, але і витрати на проживання та харчування. Кожен п'ятий залишився розчарований після досвіду роботи за кордоном.

Щодо зарплат, майже половина українців, які зараз не хочуть повертатися на зарабітки, отримували за кордоном до $ 1 000. Ще 18% - до $ 1 200. . Тільки 11% тих, хто не планує повторне працевлаштування, заробляли $ 2 000 на місяць.

Основними напрямками робочої міграції для людей, які обрали залишитися в Україні, були Польща - 33%, Росія - 35% та Німеччина - 11%.

Майже чверть респондентів незадоволених пропрацювали за кордоном в будівельній сфері. Друга за популярністю галузь - транспорт і логістика, в основному це робота водієм - 17%. Топ-3 закриває виробництво - 15%.

Як повідомлялося, вид на проживання в ЄС отримали 662 тис. громадян України, або 21% від загального числа іноземців. Українці також були найбільшою групою одержувачів дозволів в Угорщині, Словаччині, Чехії, Естонії та Литві.