UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Набцанку назвали фактори, які тиснуть на курс валют

В НБУ помітили, що збільшується амплітуда курсових коливань.

В Нацбанку пояснили послаблення гривні в останні дні минулого року, насамперед, сезонними чинниками. Про це заявив заступник Голови НБУ Sergiy Nikolaychuk в ефірі Факти ICTV.

За його словами, по-перше, попит на валюту збільшився внаслідок рекордних видатків бюджету у грудні. По-друге, традиційно наприкінці року зростає попит на валюту з боку населення.

Також на валютний ринок тиснули психологічні чинники, пов'язані з відтермінуванням надання міжнародної допомоги, водночас активні бойові дії тривають і це зумовлює потребу у фінансуванні.

«Завдяки успішному пристосуванню валютного ринку до керованої гнучкості НБУ, як і декларувалося, поступово збільшує амплітуду курсових коливань. Відповідно зараз коливання на міжбанківському ринку є дещо більшими, ніж, наприклад, у жовтні. Водночас завдяки сформованим передумовам вони не є загрозливими. Також курсові коливання залишаються значно меншими, ніж до повномасштабної війни», - вказано в повідомленні.

В НБУ додали, що курс на готівковому ринку, який є важливим для населення, вже тривалий час коливається в обидва боки і попри певне послаблення гривні наприкінці року, вона залишається міцнішою, ніж, наприклад, у IV кварталі 2022 року.

Нагадаємо, раніше голова НБУ Андрій Пишний пояснив зростання попиту на валюту та знецінення гривні сезонним фактором наприкінці року. "Наразі ми є свідками вже звичайного у довоєнний час для нас процесу сезонності, коли під кінець року потреба у валюті зростає. Відбувається освоєння тих витрат, які накопичуються протягом року. Зазвичай їх не встигають реалізовувати", – казав він.