UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерти дали "зелене світло" звіту України щодо стандартів прозорості у видобувних галузях за 2020 рік

Частка видобувних галузей у загальному експорті України в 2020 році зросла до 6%.

Як повідомила пресслужба Міненергетики, багатостороння група з імплементації міжнародної Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях (ІПВГ) схвалила відповідний звіт ІПВГ України за 2020 рік. 

У звіті ІПВГ оприлюднені основні показники діяльності дев'яти видобувних галузей України: видобування нафти та газу, кам’яного вугілля, руд заліза, титану, марганцю, глин вогнетривких, глин тугоплавких, піску кварцового, каміння будівельного, а також галузі транспортування нафти і природного газу.

«Частка видобувних галузей в загальному обсязі експорту України у звітному періоді збільшилася і досягла 5,96% (в 2019 році – 3,42%), що здебільшого було зумовлено зростанням вартості експортованого обсягу неагломерованих руд заліза. Частка платежів підзвітних видобувних галузей у всіх податкових і неподаткових надходженнях на користь держави становила 11,21% (186,6 млрд грн). Найбільший обсяг платежів на користь держави було здійснено галуззю видобування нафти та природного газу (149,3 млрд грн)», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що збільшуються капітальні інвестиції у даний сектор господарювання. Так, внесок видобувних галузей у капінвестиції склав 10,66% відносно загального обсягу в 2020 році, або 44,756 млрд грн. Значні обсяги капітальних інвестицій було здійснено галузями видобування руд заліза та природного газу, які сумарно становили 76,83% капітальних інвестицій підзвітних видобувних галузей у 2020 році.

Відповідно до інформації міністерства, у 2020 році у видобувних галузях було зайнято 2,54% середньооблікової кількості штатних працівників України: 186,4 тис. осіб, серед яких 74,68% - чоловіки, 25,32% - жінки.

Україна приєдналася до ІПВГ у 2013 році. ІПВГ – це міжнародний стандарт, який передбачає розкриття інформації про стан справ у видобувному секторі країни та має на меті забезпечити прозорість в управлінні природними ресурсами країни.

Читайте також: «Укргазвидобування» закупило труби для видобутку газу на 240 млн дешевше, ніж планувало

Компанія «Укргазвидобування» за дев'ять місяців 2021 року видобула 10,2 млрд кубометрів природного газу. Це на 4,8% менше, ніж за аналогічний період 2020 року. 

НАК "Нафтогаз України" ставить перед собою завдання за найближчі десять років - вийти на обсяги видобутку газу в межах 24 млрд кубометрів на рік, замість нинішніх 13 млрд.