UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ризикові інвестори активізувались: одна з прифронтових областей є лідером з продажу землі

Сумська область щодо продажу угідь поступається лише Полтавській. 

Сумська область посіла друге та третє місця за кількістю угод та загальною площею ділянок, що були придбані. І це незважаючи на те, що регіон майже два місяці був під окупацією, а тепер потерпає від обстрілів росіян. Про це пише LIGA.net.

"Інтерес до ділянок на Сумщині пов’язаний, по-перше, із землею гарної якості. По-друге, через ризики, пов’язані із війною, ціни на ці ділянки занижені. Є інвестори, які вважають, що таке заниження відповідає ризикам", – каже  Олександр Чорний, співзасновник компаній "Земінвест" та "Доброзем". 

Нижчі ціни лише в областях, де точаться запеклі бої – Донецька, Запорізька, Миколаївська, Херсонська та Харківська.

Ще одна причина – невисоке податкове навантаження.

За даними огляду "Земельний ринок України за лютий" від Київської школи економіки (КШЕ), податки з гектара сільгоспземлі на Сумщині становлять 66 грн на рік. Для порівняння – на Київщині та Полтавщині цей показник майже вдвічі більший – 113 та 106 грн.

Зазначається, що в деяких регіонах ціни на землю через війну значно занижені, тому ризикові інвестори, незважаючи на податки, скуповуються землю. Так, найвагоміші земельні податки в Дніпропетровській області – 251 грн з га. Ця прифронтова область, з усім тим, увійшла в провідну п’ятірку за площею проданих земель.

Як писало ZN.UA, селяни вимагають на час війни призупинити дію закону про обіг земель сільгосппризначення, інакше орна земля опиниться в руках великих агрохолдингів і транснаціональних компаній, а дрібне і середнє фермерство, яке держава позбавила всякої підтримки, припинить існування. «Запускати ринок землі в умовах війни — це злочин. Про це читайте у статті - Монолог фермера. «Запускати ринок землі для іноземців під час війни — це злочин»