UA / RU
Підтримати ZN.ua

Марченко назвав умови, за яких Україна може відмовитися від випуску євробондів у 2022 році

Потрібна макрофінансова допомога партнерів.

Для повноцінного фінансування державних витрат у 2022 рік, без використання такого інструменту як випуск євробондів, Україні потрібно отримати кредитні коштів від Міжнародного валютного фонду (МВФ), а також макрофінансову допомогу ЄС. При цьому необхідно продовжувати запозичувати кошти на внутрішньому ринку. Про це повідомив в інтерв'ю міністр фінансів Сергій Марченко для видання ЕП.

"Виходитимемо з ринкової ситуації, вартості грошей в економіки та наших потреб. Бігти запозичувати під високі ставки, ставлячи під сумнів тверезість та раціональність своєї політики, ми не будемо", – сказав він.

За його словами, у 2021 році недовиконання плану щодо запозичень вдалося перекрити перевиконанням плану доходів та "не таким ритмічним фінансуванням витрат", оскільки розпорядники коштів не поспішають використовувати їх.

"За внутрішніми зобов'язаннями у лютому дійсно потрібно заплатити 59 млрд грн. Одна частина – валютна, інша – гривнева. З гривневими виплатами немає проблем. Щодо валютних – у нас залишки на валютних рахунках, близько 35 млрд грн або понад $1 млрд . Тобто ми спокійно проходимо цей період, навіть якщо у нас не буде жодних валютних запозичень", – пояснив Сергій Марченко. 

Читайте також: Україна погасила євробонди на 1 мільярд доларів під гарантії США

Нагадаємо, що влада України обговорює з урядом США можливість отримати кредитні гарантії для подальшого залучення більш дешевих зовнішніх запозичень.

Через очікування інвесторів вторгнення РФ в Україні, різко впали в ціни євробонди України, а слідом і акції компаній. Як результат, Україна втратила доступ до зовнішніх ринків капіталу, оскільки ставки, за якими інвестори готові купувати євробонди, надто високі – понад 20%.

Тобто Україні наразі потрібні гроші для покриття дефіциту держбюджету та погашення держборгу. Про те, як Захід може допомогти держборгу України, читайте в новини ZN.UA.