Українці скуповують сіль у магазинах, однак продавці вважають, що це зайве і ціни підуть вниз. Вже у червні завезуть нову партію товару і ціни стабілізуються, заявила в ефірі загальнонаціонального телемарафону представниця однієї з найбільших мереж супермаркетів Оксана Соржуленко.
За її словами, сіль, яка наразі фактично стала дефіцитною, безумовно буде на прилавках і коштуватиме 20 гривень за кілограм.
«Ми розуміли, що «Артемсіль» – одне з найбільших виробників солі в Європі. Відповідно, коли почалися бойові дії і коли у квітні закрився сам завод, ми почали працювати над тим, щоб була можливість закуповувати сіль за кордоном в необхідних обсягах. Бо в Україні цього неможливо зробити. Тому ще в квітні уклали контратки з румунськими, турецькими та польськими виробниками, збільшили постачання від наших імпортерів з Італії, з якими працювали раніше. Сотні тон солі вже їдуть до України, залишилося трішки почекати – до середини червня. Сіль буде по адекватній ціні, в районі 20 гривень (за кілограм. – ред.)», – зазначила представниця однієї з найбільших мереж продуктових супермаркетів України.
Вона закликала не купувати зараз сіль за надзвичайно завищеними цінами.
Раніше повідомлялось, що мережа супермаркетів "Сільпо" домовилася про постачання 200 тонн солі з Румунії та Туреччини. Поставки відбулуться у середині червня, і надалі компанія планує завозити такий обсяг цього товару щомісяця.
До того ж "Сільпо" збільшило поставки сіль торгової марки Sosalt від своїх партнерів з Італії.
Крім того, у квітні "Сільпо" почало співпрацювати з Дрогобицькою солеварнею.
Водночас в АТБ кажуть, що дефіциту солі виникнути не має, але імпортний продукт буде дорожчим через складну логістику. Вона йде не через порти, які заблоковані, а через материкову частину Європи.
До речі, Центр громадського здоров’я МОЗ України рекомендує споживати не більше 5 г солі на добу, тобто максимум 160 г солі на місяць.
"В Україні з полиць магазинів зникла сіль: чому і як це зачепить весь світ", - читайте про це в матеріалі експертки у галузі сільського господарства інформаційно-аналітичного центру "АГРО ПЕРСПЕКТИВА" Лариси Гук.