Кабінет міністрів ігнорує пакет пропозицій з усунення наслідків розливу нафти в Керченській протоці в листопаді 2007 року, стверджує доктор технічних наук, професор Володимир Захматов. «Уже місяць неможливо домогтися від Міністерства оборони дозволу на проведення дуже важливих випробувань», — заявив він в інтерв’ю «ДТ».
Пропозиції, які були подані для розгляду в Кабмін, об’єднані в одну технологію очищення води від нафтопродуктів. «Ідеться про пористу речовину, яку можна швидко розпорошити на великій площі води», — розповів учений.
Захматов повідомив, що цією технологією вже зацікавилися Ізраїль, Росія, Індонезія, Корея і низка інших країн. «Якщо Україна не хоче цієї розробки, виходить, вона через рік купить її за кордоном, як бувало вже неодноразово», — пояснив він.
Доля проекту в уряді авторам ідеї до цих пір невідома: «Наше звернення обговорюють на якихось напівзакритих засіданнях, як якусь державну таємницю, навіть не запросивши авторів пропозиції! Попередній міністр підтримав наше звернення, а коли він пішов з посади, нам відмовили. У нас чомусь зміна уряду — це колапс усіх міністерств, а залишення міністром посади — повне припинення проектів».
Одночасно учений нагадав, що моря які омивають Україну постійно знаходяться під загрозою забруднення нафтопродуктами.
«Пласт «живої» води в Чорному морі становить усього дві сотні метрів, нижче — мертва вода. По Чорному морю тепер проходять нафтопроводи, постійний потік танкерів, від Батумі — до Румунії, Болгарії, України, Новоросійська. В Азовському морі теж постійний рух суден із нафтопродуктами. Розливи нафти рано чи пізно неминучі», — підкреслив Володимир Захматов.
Докладніше читайте в інтерв’ю Наталі Вареник із Володимиром Захматовим у свіжому номері «ДТ».