UA / RU
Підтримати ZN.ua

ТАКИХ ПОЖЕЖ ПОЛЯ НЕ ПАМ’ЯТАЮТЬ

Подібних пожеж у державі не пам’ятають уже багато років. В один день в Одеській області згоріло 145 га добірної пшениці, приблизні збитки становлять 180 тис...

Автор: Олег Коберник

Подібних пожеж у державі не пам’ятають уже багато років. В один день в Одеській області згоріло 145 га добірної пшениці, приблизні збитки становлять 180 тис. гривень. Згорів також пожежний автомобіль.

Як з’ясувало слідство, 5 липня четверо підлітків — Любомир, Дмитро, Петро і Геннадій, узявши пива, близько 14-ї години приїхали на зрошувальний канал, що проходить уздовж хлібних масивів сільськогосподарського кооперативу «Дружба» Саратського району Одещини. Чотирнадцятирічний Любомир задля забави став підпалювати придорожну траву, від якої і спалахнули поля озимої пшениці площею 168 га. Коли вогонь охопив поле, підлітки, злякавшись скоєного, втекли. О 15.35 на пункт зв’язку 31-ї самостійної державної пожежної частини надійшло повідомлення про пожежу.

Було встановлено, що на хлібному полі горить озима пшениця на площі близько 40 гектарів. Виконувач обов’язків заступника начальника 31-ї пожежної частини старший лейтенант В.Бортник прийняв рішення ввести сили і засоби з навітряного боку по лівому флангу поширення пожежі. Особовий склад провів повне бойове розгортання з подачею одного ствола по магістральній лінії з трьох рукавів. У результаті раптової зміни напрямку вітру полум’я перекинулося на 8—10 метрів у бік пожежної машини. Вогонь, що сягав у висоту 10 метрів, охопив автомобіль. Водій, старшина Володимир Тищенко, намагаючись врятувати машину, безуспішно намагався виїхати на палаючому автомобілі за межу зони вогню. Після того, як людей вивели на безпечну відстань, особовий склад відділення продовжував гасіння пожежі підручними засобами.

У результаті вогнем було знищено 90 гектарів озимої пшениці, збиток склав 144 тис. гривень.

Треба додати, що цей тяжкий злочин протягом доби вдалося розкрити старшому дільничному інспектору майору міліції Івану Димитрієву й оперуповноваженому старшому лейтенанту міліції Саратського райвідділу Олександру Братинову.

Ще не згасло полум’я, котре знищило масиви в Саратському районі, як спалахнуло 220-гектарне хлібне поле в Болградському районі Одеської області. На щастя, недалеко від місця пожежі із плановою перевіркою сільгоспгосподарств перебували старший інспектор 28-ї самостійної державної пожежної частини капітан Рафаель Нікіта і начальник варти старший лейтенант Сергій Звягінцев, які одразу взяли на себе керівництво гасінням пожежі. Водночас дільничний інспектор лейтенант міліції Сергій Денков за допомогою комбайнерів і трактористів із сусіднього поля організував гасіння пожежі на протилежному його боці. Через годину вогонь було погашено.

За інформацією слідчого Болградського РВ УМВС України Лідії Цвяткової, пожежа виникла у результаті необережного поводження з вогнем пастуха, котрий кинув запалений сірник у лісосмугу, після чого спалахнуло хлібне поле.

Події коментує заступник начальника Головного управління Державної пожежної охорони МВС України полковник внутрішньої служби Петро Борисов:

— З початку року в державі сталося понад 25 тис. пожеж і загорянь. Втрати становлять майже 130 млн. гривень, загинуло 1720 чоловік, із котрих 64 — діти.

У сільській місцевості сталося майже 7 тис. пожеж і загорянь. Втрати становлять понад 43,5 млн. гривень, загинуло 760 чоловік, із котрих 39 — діти. І хоча статистика пожежного становища в сільській місцевості має стійку тенденцію до зниження, загальна ситуація продовжує залишатися невтішною.

Пожежі, що сталися п’ятого липня в Саратському і Болградському районах Одеської області ще раз довели, що необережність і халатність однієї людини здатні звести нанівець працю багатьох сільських трудівників, які вклали масу сил і часу у вирощування врожаю.

Хочу підкреслити, що лише дотримання правил пожежної безпеки в побуті, на виробництві, місцях масового перебування людей, у зонах відпочинку, лісах, луках, торфовищах дасть можливість уникнути страшного лиха. Особливу увагу слід приділяти дотриманню правил пожежної безпеки на хлібних полях.

Керівникам господарств, фахівцям, усім, хто бере участь у збиральній кампанії, необхідно знати вимоги правил пожежної безпеки і дотримуватися їх. Там, де нехтують профілактичною роботою, найчастіше і виникають пожежі.