UA / RU
Підтримати ZN.ua

СІЛЬСЬКА ЕКОЛОГІЯ

Фахівці Агентства з охорони довкілля та департаменту охорони здоров’я штату Нью-Йорк опублікували результати досліджень різноманітних джерел забруднення середовища, які здивували всіх...

Автор: Валентина Владимирова

Фахівці Агентства з охорони довкілля та департаменту охорони здоров’я штату Нью-Йорк опублікували результати досліджень різноманітних джерел забруднення середовища, які здивували всіх. Як з’ясувалося, звичайна сільська сім’я з чотирьох осіб, котра щодня спалює сміття на задньому подвір’ї, забруднює повітря вдесятеро більше, ніж сучасна муніципальна сміттєпереробна піч.

Вчені провели простий експеримент. Протягом певного часу вони брали все домашнє сміття в кількох сільських родин і спалювали його в спеціальній установці. Скрупульозно дослідивши склад диму з домашнього барахла, що горить, — газет, молочних пакетів, пластикових пляшок, різноманітних упаковок тощо, — хіміки виявили, що він містить безліч дуже небезпечних сполучень. Вчені пояснюють це насамперед низькою температурою полум’я домашнього багаття. Ці речовини можуть осідати на місці, а можуть поширюватися з вітром на далекі відстані.

Як відомо, домішки діоксинів у повітрі руйнують імунітет людини, викликають рак, гормональні розлади й пороки розвитку в новонароджених. Фахівці мають намір продовжити роботи та з’ясувати, як саме ця практика спалювання сміття впливає на здоров’я сільських жителів.