UA / RU
Підтримати ZN.ua

Що заважає ухваленню Екологічної Конституції Землі?

Проблема екології надзвичайно актуальна для України.

Автор: Дмитро Зербіно

Проблема екології надзвичайно актуальна для України. І не тільки через Чорнобильську катастрофу, а й у зв’язку з багатьма проблемами навколишнього середовища, що загострюються (заводи в центрі міст, склади артилерійських і ракетних снарядів, величезні накопичувачі відходів виробництв, промислові та побутові смітники).

Принципово важливо, що ще понад 20 років тому академік Ю.Туниця запропонував створити Екологічну Конституцію Землі. Цю проблему неодноразово обговорювали на представницьких форумах, про що автори нагадують у своїй статті «Чорнобильський синдром» (DT.UA, №12, 2011 р.). Слід зауважити, що цю ідею двічі озвучував президент України Л.Кучма (на сесії Генеральної Асамблеї ООН 1997 року та у Зверненні з нагоди закриття Чорнобильської атомної електростанції в 2000 році) і двічі президент В.Ющенко (2008 і 2009 рр.). Проте досі Конституції не ухвалили. Не засновано і Всесвітньої екологічної асоціації, хоча про таку організацію писали Ангела Меркель і Ніколя Саркозі генеральному секретарю ООН (2009 рік). Передбачається, що рішення про створення такої організації буде ухвалено в 2012 році в Ріо-де-Жанейро на конференції ООН з питань навколишнього середовища і розвитку - «Ріо+20».

Уже зараз, напередодні конференції «Безпека майбутнього» та Міжнародного екологічного форуму, які відбудуться наприкінці квітня в Києві, необхідно терміново ухвалити урядове рішення про цілковиту підтримку пропозицій, поданих у статті Ю.Туниці та Т.Туниці. Але для цього потрібно проявити політичну волю.