UA / RU
Підтримати ZN.ua

І ТРУТНІ БУВАЮТЬ АКТИВНИМИ

Учасники популярної телепередачі «Останній герой-2», котрим як бойове завдання довелося поїдати х...

Автор: Валентина Владимирова

Учасники популярної телепередачі «Останній герой-2», котрим як бойове завдання довелося поїдати хробаків, личинок та іншу непритаманну нашій харчовій традиції фауну, мають сприйняти цю розробку вчених із великим інтересом.

Учені Харківської державної академії технології й організації харчування в співдружності з фахівцями Полтавської філії Інституту бджільництва розробили технологію нових біологічно активних добавок (БАД) із... личинок трутнів. Це паста, виготовлена за певного температурного режиму методом подрібнення личинок до однорідної маси, і порошок, отриманий із допомогою сублімаційної вакуумної сушки. Як з’ясували вчені, така технологія отримання БАД дає змогу практично повністю зберегти біологічно активні речовини, зокрема вітаміни й ферменти, а також біополімери — білки, ліпіди й цукор.

БАДи з личинок трутнів мають усі шанси поповнити ряд цілющих продуктів бджільництва, куди входить нині мед, пилок, перга, прополіс і маточкове молочко. Ці лікувально-профілактичні продукти якраз і мають багато спільних рис із маточковим молочком, хоча й відрізняються від нього походженням. Їм також притаманна тонізуюча, імунномодулююча, антиоксидантна, геропротекторна та протипухлинна активність.

На думку фахівців, нові БАДи зможуть розширити асортимент вітчизняних добавок, що використовуються у різноманітних продуктах харчування, зокрема лікувально-профілактичної дії. До речі, трутневі личинки активно застосовуються нині в апітерапії й харчовій промисловості в Японії та Китаї.

На основі цих добавок спеціалісти вже розробили нові кондитерські вироби — драже «Бджілка», «Бджілка (медова)» та «Бджілка (оригінальна)».