UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерти: Водогінна вода в Києві загрожує здоров'ю

Вміст шкідливих для здоров'я речовин в київській водопровідній воді перевищує гранично допустимі...

Вміст шкідливих для здоров'я речовин в київській водопровідній воді перевищує гранично допустимі згідно ДОСТу показники в 2 і більше разу, а можливе затоплення і потрапляння дорожньої солі, реагентів, радіоактивного мула і каналізаційних вод в систему водопостачання зробить ситуацію з якістю водопровідної води катастрофічною.

Про це в коментарі для «ДТ» розповіли директор Українського науково-дослідного інституту водногосподарсько-екологічних проблем академік Анатолій Яцик і замдиректора по науковій роботі Українського державного науково-дослідного інституту проблем водопостачання, водовідведення і охорони навколишнього природного середовища «УкрВОДГЕО» Володимир Костенко.

На думку фахівців, серйозною проблемою є потрапляння технічної солі і реагентів, висипаних у великій кількості на київські дороги, до Дніпра і його приток разом з талими водами. Водозабірні фільтри ці хімречовини затримати не зможуть.

«Чому населення Європи не нарікає на якість води? Тому що там у водопровідні системи подається 70% підземної води і 30% поверхневої, а в нас — навпаки», — говорить Володимир Костенко.

«Забруднення поверхневих вод досягло такого рівня, що вже маємо говорити про наближення катастрофи. Нинішня зима погіршила ситуацію. Раніше сніг вивозили за місто, скидали його подалі від водойм, а тепер усе, що зібралося на дорогах і в подвір’ях, тече в річки. Не менш тривожний стан і з підземними водами — постійно зростає рівень їхньої мінералізації, що в кінцевому рахунку впливає на якість питної води по всій Україні», - додав експерт.

«Причина проста: хімічні, переробні та інші підприємства скидають відходи, не соромлячись, і, за великим рахунком, ніхто не звертає на це серйозної уваги. Чи треба при цьому дивуватися, що загальна мінералізація підземних джерел удвічі вища, ніж вимагає ДСТУ?!» - заявив замдиректора «УкрВОДГЕО». Причому допустимі значення наявності у воді шкідливих речовин і прикордонні параметри якості фактично перевищені в 2 і більше разу.

На думку академіка Яцика, особливу увагу слід звернути на захист питної води від можливого радіоактивного забруднення.

«Викликає тривогу й танення снігів у 30-кілометровій Чорнобильській зоні. Потрібно зробити все, щоб не допустити змивів води з заплав і запобігти новій хвилі радіоактивного забруднення дніпровських водосховищ», - додав Яцик.

Докладніше про ситуацію з якістю київської водопровідної води читайте в статті Ольги Скрипник і Олексія Сови «Вода з крана — питна, або умовно придатна?..» у свіжому номері «ДТ».