Перешкоди в розширенні Канівського та інших українських заповідників є наслідком бажання місцевих властей отримати в управління ще не розпайовані ділянки землі, упевнені експерти-екологи.
Так, за даними «Дзеркала тижня», процедура передачі більше 3 тисяч гектарів землі Канівському природному заповіднику штучно затягується чиновниками Черкаської ОДА, не зважаючи на те, що в Золотоніському районі заповіднику готові передати 1300 га земель. Інші райони області готові виділити більше 2000 га. Документи на розширення заповідника узгоджені належним чином і передані в Черкаську ОДА.
«На жаль, не тільки Канівський заповідник «блокують» охочі отримати ще не розпайовані землі», — повідомила «ДТ» заступник директора Київського еколого-культурного центру Ольга Яцеленко.
Так, за її словами, в Київській області штучно гальмуються роботи зі створення національних природних парків «Залісся» і «Подесення», у Харківській — «Слобожанського».
«Сумно, що президент і уряд не в змозі домогтися виконання власних рішень», — підсумувала Ольга Яцеленко.
При цьому, на думку експертів, розширення Канівського заповідника є дієвим способом забезпечити якісну підготовку студентів-біологів.
«Традиційно Канівський природний заповідник є базою практики студентів університету, — розповів «ДТ» заступник декана біологічного факультету КНУ ім.Т.Шевченка Анатолій Подобайло. — Але останніми роками через приватизацію й «захватизацію» майбутні біологи, геологи, географи тощо не можуть набути належних польових навичок, тому що їх мало собаками не цькують у тих місцях, де раніше ми проводили польові заняття».
Докладніше читайте в статті Олега Листопада «Паперова «любов». В Україні продовжують знищувати заповідні території» у свіжому номері «ДТ».