UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чи буде життя на Титані?

Спільна місія американського та європейського космічних агентств Cassini-Huygens стартувала з Землі 15 жовтня 1997 року...

Автор: Оксана Приходько

Спільна місія американського та європейського космічних агентств Cassini-Huygens стартувала з Землі 15 жовтня 1997 року. Відтоді сконструйований фахівцями NASA космічний корабель передав на Землю чимало цінної інформації про Всесвіт у цілому і Сонячну систему зокрема, пролетівши в безпосередній близькості від Венери, Юпітера і, нарешті, Сатурна. А розроблений ESA зонд благополучно опустився на поверхню найбільшого з супутників Сатурна — Титан. Фахівці приступили до опрацювання отриманих із цього таємничого гіганта фото- і аудіозаписів та іншої важливої інформації.

Про те, що Титан має власну атмосферу, було відомо давно. Не став сюрпризом і її склад — суміш азоту й метану. Зате вчених надзвичайно порадували виявлені на його поверхні канали та великі скупчення рідини, кам’янисті розсипи, льодовики і шуми, які свідчать про те, що на Титані дмуть вітри. На виявлення слідів життя вчені не надто розраховують, проте стверджують, що в цілому «титанова» картина сильно нагадує ситуацію на Землі 4,6 мільярда років тому. А це означає, що не мине й двох мільярдів років, як і на Титані зможе зародитися життя. Залишається тільки запастися терпінням і з’ясувати, чи піде розвиток цього небесного тіла за земним сценарієм, чи поява життя на Землі — явище унікальне.