Виявляється, далеко не всі прокомуністичні режими прагнули спочатку зруйнувати й лише потім починати будувати. Фідель Кастро, беззмінний вождь кубинської революції, продемонстрував неабиякі здібності провидця, зумівши ще 20 років тому очолити революцію біотехнологічну. Вклавши понад мільярд доларів у те, що тоді ще не було навіть повноцінною галуззю промисловості, нині командор має одне з найконкурентоспроможніших біотехнологічних виробництв у світі.
Високий науковий потенціал, який спирається на активну державну підтримку, дозволив Кубі вийти на світовий ринок із революційно новим методом лікування онкологічних захворювань. Бажання вкласти кілька мільйонів доларів у виробництво нової вакцини, що обіцяє приносити 500 мільйонів доларів щорічного доходу, уже висловила відома канадська компанія. А GlaxoSmithKline PLC уже придбала ліцензію на кубинську вакцину проти менінгіту B, яку збирається продавати по всьому світі, включаючи і Сполучені Штати.
Адже саме США найбільше стурбовані феноменальними успіхами кубинської біотехнології. Опинившись перед загрозою втрати свого місця на світовому ринку, американці ще активніше почали звинувачувати Кубу в найстрашніших гріхах, незаконному виготовленні ліцензійних фармацевтичних препаратів, а також виготовленні біологічної зброї. Проти першого пункту звинувачення кубинці особливого галасу не здіймають, адже дотримуватися патентного права в країні, де воно не було захищене національним законодавством, ніхто й не обіцяв. Зате звинувачення у виробництві біологічної зброї відхиляють повністю. Однак навіть американські фахівці кажуть: у найгіршому випадку може йтися зовсім не про виробництво біологічної зброї, а про продаж Ірану технологій, які могли б бути використані далеко не в мирних цілях. Хоча і призначалися саме для потреб фармації. Проте саме американські компанії можуть зараз опинитися в найбільшому програші. Якщо прогавлять випадок зробити вигідні інвестиції в кубинську біотехнологію. Здійснити це їм заважає ембарго.
за матеріалами зарубіжної преси