UA / RU
Підтримати ZN.ua

Зірки українського театру стануть гостями Чеховського фестивалю у Сумах

"Чехов фест" стартує 21 березня.

21 березня стартує "Чехов фест" - популярний театральний форум, який щороку об'єднує в Сумах найкращі театри та яскравих сценічних зірок.

Цьогоріч у фестивальній афіші - вистави за участю Наталі Сумської, Анатолія Хостікоєва, Ади Роговцевої, Олексія Вертинського, Тамари Яценко, Ахтема Сеїтаблаєва та інших відомих митців.

Відкриється форум на сцені Театру ім. М.Щепкіна проектом "Свідоцтво про життя" (Київський театр "Актор"). Ця сценічна імпреза витворена на основі однойменної книжки Ади Роговцевої: видатна актриса згадує своїх педагогів, колег, кращих режисерів. І запрошує до подорожі зигзагами своєї пам'яті молоде покоління українських митців, зокрема дуже популярного сьогодні актора й режисера Ахтема Сеїтаблаєва.

Ще одна вистава з Києва - "Потрібні брехуни" (Молодий театр). Цю постановку створено на основі п'єси французького драматурга Іва Жаміака "Месьє Амількар, або Людина, яка платить". Режисер Стас Жирков об'єднав на одній сцені яскравих акторів - Олексія Вертинського, Тамару Яценко, Вікторію Авдєєнко, Анастасію Євтушенко, інших.

А хедлайнером цьогорічного "Чехов фесту" стане, мабуть, найкасовіша київська вистава останніх сезонів - "Незрівнянна" режисера Анатолія Хостікоєва з Наталією Сумською в головній ролі.

На думку театрального критика Олега Вергеліса місто Суми вже давно мало би стати привабливим фестивальним центром, адже постать Чехова – це масштаб світової культури.

- У кінці XIX століття сім'ї Чехова запропонував приїхати на Сумщину Олександр Іваненко, їхній друг, музикант, співробітник журналу "Будильник", він народився в селі Глибне саме на Сумщині, - розповідає Олег Вергеліс. – Флейтист Іваненко захопив Чехових красою української природи, розповів про село Луку, де був розташований чудовий маєток сім'ї Линтварьових, які тоді вже збідніли і здавали флігелі дачникам. Отже, згодом на Луці на Сумщині Чехов і познайомився з багатьма людьми. І деякі з них, очевидно, стали прототипами його великих п'єс: "Три сестир", "Вишневий сад". 1888-го Линтварьови гостинно прийняли сім'ю Чехових, було постійне спілкування, знайомство Чехова з українським колоритом. І мені дуже шкода, що маєток Линтварьових сьогодні у жахливому стані. Правда, місто підтримує в належному стані музей великого драматурга. Якраз цьогоріч у Сумах в рамках "Чехов-фесту" і пройде Школа НСТДУ (Національної спілки театральних діячів України), мета якої - привернути увагу до українських міст, які зберігають унікальні сторінки нашої театральної культури.

Детальніше про програму фестивалю читайте у статті Дмитра Левицького "Сумська у Сумах" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".