UA / RU
Підтримати ZN.ua

За успіхом серіалу «Гра в кальмара» — економічна нестабільність у Південній Кореї

Серіал всього за два тижні став №1 за переглядами на Netflix

Антиутопічний серіал «Гра в кальмара», що вийшов на Netflix 17 вересня, вже зайняв перше місце за кількістю переглядів на платформі, оскільки зачіпає болючу тему економічної нестабільності в Південній Кореї, а також в інших країнах світу, пише The New York Times.

«Є великі шанси, що це буде наше найпопулярніше шоу за всю історію», - сказав виконавчий директор Netflix Тед Сарандос на нещодавній бізнес-конференції.

Серіал зачіпає теми «життя в кредит», дорогого житла і брак робочих місць, знайомі глядачам у всьому світі.

Сюжет серіалу полягає в тому, що 456 людей, які зіткнулися з великими боргами і фінансовим відчаєм, погоджуються зіграти в серію дитячих ігор, де нагорода - 38 мільйонів доларів, а всіх тих, хто програв, чекає смерть.

35-річний офісний працівник з Сеула Ку Ен Хен, який подивився весь перший сезон серіалу за одну ніч, висловив співчуття персонажам і їхній боротьбі за виживання у «вкрай нерівноправному суспільстві країни». Нещодавно він втратив роботу і каже, що в Південній Кореї практично неможливо повноцінно жити на зарплату найманого працівника.

Подібно фільму «Голодні ігри», «Гра в кальмара» привертає увагу своєю жорстокістю і цинічним сюжетом. Але він також зачепив почуття, знайоме людям в Сполучених Штатах, Західній Європі та інших країнах, що процвітання в номінально багатих країнах стає все важче досягати, оскільки нерівність у рівні добробуту збільшується, а ціни на житло перевищують доступні рівні.

Особисті історії і проблеми персонажів відображають проблеми і реалії корейського суспільства, говорить творець серіалу Хван Дон Хек. Він написав сценарій як фільм в 2008 році, коли багато зі згаданих в серіалі проблем стали очевидними, але переробив його, щоб відобразити нові побоювання, в тому числі вплив коронавірусу.

Південна Корея процвітала в післявоєнну епоху, що зробило її однією з найбагатших країн Азії і змусило деяких економістів називати її підйом «дивом на річці Хан». Але нерівність у добробуті погіршився в міру того, як економіка стала зрілою.

«Раніше у південнокорейців був дух колективної спільноти, - говорить Юн Сік Джин, драматичний критик і професор сучасної літератури в Національному університеті Чунгнам. - Але азіатська фінансова криза в кінці 1990-х підірвала позитивну динаміку зростання країни і «змусила кожного боротися за себе».

Зараз країна займає 11-е місце за коефіцієнтом Джині, одному з показників нерівності доходів, серед членів Організації економічного співробітництва і розвитку, дослідницької групи найбагатших країн світу (США - на шостому місці).

Борги південнокорейських сімей останніми роками збільшувалися, що спонукало деяких економістів прогнозувати, що борг може стримувати економіку. Ціни на житло виросли до такої міри, що доступність житла стала гарячою політичною темою. Ціни в Сеулі злетіли більш ніж на 50 відсотків за час перебування при владі президента країни Мун Чже Іна, що призвело до політичного скандалу.

Читайте також: Південна Корея і США починають переговори в сфері оборони

«Гра в кальмара» оголює іронію між соціальним тиском, спрямованим на досягнення успіху в Південній Кореї, і тим, наскільки складно досятги цього», - говорить Шин Еин, яка закінчила коледж в січні 2020 року, незадовго до початку пандемії. Зараз їй 27, і вона сказала, що витратила більше року в пошуках постійної роботи. За її словами, зараз 20-річним дуже складно знайти в Південній Кореї роботу на повну ставку.