У рамках міжнародного проекту Bestechend Гете-Інституту ініційовано низку культурних заходів, мета яких – привернути увагу суспільства до боротьби з корупцією.
Серед таких проектів, зокрема, експериментальні вистави "Внутрішні переконання" Павла Юрова та "Ресторан "Україна" Діми Левицького. Ці проекти презентують найближчим часом у Львові, Харкові, Кишиневі та Києві.
Як повідомляють організатори, щоб створити проект "Внутрішні переконання", режисер Павло Юров та культурна менеджерка Оксана Данчук з травня 2017-го досліджували численні випадки корупції ― від судів до армії, від освіти до поліції. У результаті в основу документально-художньої вистави лягли дві резонансні справи, які відображають корумпованість судів та водночас показують, яким чином може відбуватися антикорупційна діяльність.
Павло Юров – представник актуального українського театру, лауреат фестивалю Молодої режисури імені Леся Курбаса. В його творчому доробку – популярна драматична вистава "Депо Північне" за п'єсою Василя Сігарєва (Театр "Сузір'я"), а також низка документальних проектів, з якими познайомились глядачі європейських країн.
На думку Павла, ключова проблема корупції в Україні полягає в тому, що законодавство та соціальні інститути працюють за радянськими стандартами, хоча корупція існувала в усі часи та в усіх суспільствах – від давньої Греції до сучасної Європи.
Як зізнається DT.UA сам Юров: "В Україні зараз є дві надважливі теми – конфлікт на Сході та корупція. Конфлікт на Сході – то військова складова, а корупція – це стосується мирного населення України. Тому мене насамперед у проекті і зацікавили ті люди, які намагаються протистояти корупції. У роботі задіяні чотири актори. Це перформативно-сценічна композиція. Якщо точніше – документальний театр. Ми записували різні інтерв'ю, які згодом обробляли спільно з Оксаною Данчук".
Найближчим часом у DT.UA в інтерв'ю Павла Юрова - про терапію після травматичного досвіду його перебування в полоні у бойовиків на Сході України, а також роздуми про сучасний український та європейський театр.