UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні почалася "оптимізація" дитячих художніх шкіл, всупереч заявам Мінфіну і Мінкульту

Незабаром, завдяки своєрідній реформі мінкультури, яка передбачає оптимізацію бюджетних установ, таких як дитячі художні школи, багатьом батькам виявиться просто не по кишені продовжувати навчання своїх дітей.

Всупереч нещодавнім заявам представників Міністерства фінансів і Міністерства культури в Україні почали "оптимізацію" деяких дитячих художніх навчальних шкіл, розповів в коментарі DT.UA голова всеукраїнської ради директорів шкіл естетичного виховання Олександр Шаліт.

"Машина вже запущена. Відповідний Документ є. І те, що в Мінфіні намагаються заспокоїти викладачів і батьків - ще нічого не означає. В даний час у Сумській і Івано-Франківській областях є приклади спроб саме такої "оптимізації", якою її бачить Міністерство фінансів. А "оптимізація" в наших умовах - це багаторазове збільшення оплати в художніх (театральних, музичних тощо) школах, тобто покладання всього фінансового вантажу на плечі батьків", - зазначив Шаліт.

За його словами, нещодавні слова заступника міністра фінансів Анатолія Марковського про те, що плата за навчання у художніх школах не буде підвищуватися у 2013 році - не означає, що таке підвищення не відбувається вже зараз, а також не розглядається на перспективу.

"Документ Мінфіну датований січнем 2013 року. І машина запущена. У мене є документи, які проливають світло на те, що заспокійливі спічі батьків і педагогів Мінфіну і Мінкульту у всьому безпідставні. Затверджую: подібна оптимізація художніх шкіл йде в розріз з соціальними ініціативами президента. І вона може повністю підірвати всю систему художньо-естетичного виховання підростаючого покоління в Україні", - заявив Олександр Шаліт.

Нагадаємо, що нещодавно розгорівся скандал навколо листа Міністерства фінансів України, за підписом першого заступника міністра Анатолія Мярковського, адресованого Міністерству культури України, де пропонується розглянути питання оптимізації бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів. Текст документа став надбанням громадськості, викликавши хвилю обурення батьків і педагогів, оскільки при реалізації подібної системи оптимізації, на думку фахівців, абсолютна більшість художніх шкіл будуть змушені закритися.

На сьогоднішній день середня плата в художніх школах коливається від 35 до 150 гривень на місяць (держава оплачує зміст шкіл приблизно на 90%). У разі різкого збільшення оплати, яка йде на зарплату вчителям, а також плату за приміщення, електрику, воду тощо, під загрозою ліквідації опиняться всі 100% художніх шкіл у країні.

У свою чергу перший заступник міністра фінансів Анатолій Мярковський днями заспокоїв громадськість тим, що плата за навчання в художніх школах в поточному році підвищуватися не буде, оскільки держбюджет сформований і затверджений Верховною Радою, затверджені також всі місцеві бюджети, а в них визначено, у тому числі, і фінансування культури. !zn

Читайте також:

Європа асоціюється з багатством, Росія - з природними ресурсами, Україна - з корупцією

У Національній опері України розгорається кадровий скандал

Шекспір виявився великим землевласником, що наживався на голоді і вбогості