В Національному центрі «Український дім» представлено виставковий проект «СУЧАСНА АРХАЇКА», що досліджує творчість відомого українського митця Петра Антипа (скульптура, живопис, графіка, архітектурні проекти). Петро Антип - масштабна, багатогранна фігура сучасного мистецького світу, яка абсолютно закономірно спонукала до створення кураторського виставкового проєкту, що зібрав величезний обсяг найрізноманітніших робіт майстра.
Попри те, що велика частина творчого доробку, народженного на Донеччині митця, який із 2014 року живе та працює в Києві, - залишилася на окупованих територіях. «Усі види мистецтва побудовані за одними й тими самими законами - законами гармонії», - каже художник, який з однаковою майстерністю розв’язує різноманітні завдання у 2-х та 3-х вимірних просторах: «Рисунок - мій учитель. Це - моє Я, Так і Ні. Без рисунка я не зміг би сформуватись як особистість. через рисунок я вчуся терпляче доводити все до кінця. Пізнавати світ форми. Закони рівноваги... Бачити в простому красиві речі. Рисунок для мене – все».
Тож не випадково значна частина експозиції - малюнки, графічні ескізи. Ці пошуки-імпровізації - щира характеристика внутрішнього свідомого й підсвідомого автора.
Присутній у творах Петра Антипа ефект позачасовості наближає його до міфологічного мислення -- того, яке було притаманне прототипам авторових персонажів: могутнім скіфам і відважним амазонкам. Залишаючись в минулому, у його працях вони стають уособленням сьогоднішньої російсько-української війни.
Звернення до згаданого культурного шару є природним. Свідомість митця перетоплює те, що становить його життєвий та інтелектуальний бекграунд, віддаючи данину мистецькому авнгардно-модерністському надбанню першої третини ХХ ст.
Нагадаємо, що в Англії зіпсували графіті Бенксі на стіні колишньої в'язниці в Редінгу, місці ув'язнення письменника Оскара Уайльда.