Дистриб'ютор KyivMusicFilm відкрив онлайн-кінотеатр "Титр", де є ціла збірка фільмів українською про культуру, мистецтво, є також незалежні європейські стрічки. Про запуск проєкту повідомили на Facebook-сторінці спільноти.
"Раніше нами рухала ідея, що кіно має жити довше, ніж триває прокат. Тепер ми хочемо, щоб кіно жило навіть в умовах війни, коли прокат неможливий чи обмежений", – розкривають деталі задуму ініціатори, згадуючи, що з’явився він ще до війни.
Сінематека “Титру” містить близько чотирьох десятків картин, серед яких ті, що стосуються світу мистецтва:
"Новий баугауз" – робота Аліси Наміас досліджує радикальний художній напрям та його зв’язки сучасним мистецтвом.
"Фріда. Слава життю" – фільм Джованні Тройло 2019 року зображує строкате життя Фріди Кало, як вічне протиборство страждань і задоволення. Роковий дуалізм її робіт, у яких вона поєднувала світло і темряву, сонце і місяць, смерть й воскресіння – те, що не залишає байдужим, те, що впливає на митців, що обрали її музою.
"Модільяні: невідома історія" – стрічка Валері Парізі 2020 року — портрет «проклятого митця», який залишається іконою, не зважаючи на низку скандалів. Його скульптури та полотна прикрашають колекції головних світових музеїв, а сам Модільяні залишається одним з найпопулярніших художників XX століття.
"Бенксі: мистецтво поза законом" Еліо Еспаньї – фільм вчергове ставить питання про те, чого в роботах анонімного художника більше — стріт-арту чи політичного маніфесту.
"Таємні імпресіоністи" Піно Даніеле 2020 року – це фактично кіновиставка 50 небачених шедеврів Мане, Кайботта, Ренуара, Моне, Сезанна, Сіньяка, Сіслея та Берти Морізо.
“На прикладі 50 невідомих картин автори стрічки пропонують по-новому поглянути на обставини, що дали поштовх початку революції у світі живопису, яку розпочали саме імпресіоністи”, – йдеться в описі фільму.
Нагадаємо, відреставрований фільм Параджанова «Тіні забутих предків», який є одним із культових у жанрі українського поетичного кіно, покажуть у кінотеатрах.