В Індонезії екологи створили музей, повністю виготовлений із пластикового сміття, щоб закликати людей переосмислити свої звички та сказати "ні" одноразовим пакетам та пляшкам, повідомляє Reuters.
Музей під відкритим небом у місті Гресік на сході Яви створювали три місяці із більш ніж 10 тисяч одиниць пластикового сміття (пляшки, пакети, трубочки), зібраних у річках та на морських пляжах.
У центрі музею - статуя "Деві Шрі" - богині процвітання, спідниця якої зроблена з одноразових пакетиків.
"Ми хочемо надіслати людям меседж про важливість припинення використання одноразового пластику. Ці пластмаси дуже важко переробляти. Ми повинні припинити споживання одноразового пластику просто сьогодні, тому що він забруднює наш океан, який є для нас джерелом їжі", - кажуть у музеї.
Індонезія посідає друге місце після Китаю за обсягом пластику, який викидають в океан. Разом з Філіппінами та В’єтнамом ці чотири країни несуть відповідальність за більш ніж 50% океанського пластику.
Нещодавно вчені з Нью-Йоркського університету виявили в калі немовлят у 13 разів більше мікропластику, ніж у фекаліях дорослих. На думку дослідників, мікропластик потрапляє в організм дітей з пляшечок для годування і синтетичних килимових покриттів.