Відомий український режисер Станіслав Мойсеєв поставив у Старому Театрі (Краків, Польща) виставу "Масара" за п'єсою популярного литовського драматурга Маріуса Івашкевічуса.
Старий театр у Кракові – культове місце для театралів Європи. На цій сцені презентували свої вистави видатні режисери. Співпраця з таким театром – як знак особливої уваги та престижу.
Мойсеєв зацікавився п'єсою Івашкевічуса ще в період своєї роботи в Київському Національному театрі імені Івана Франка (на посаді художнього керівника), і саме тоді він запросив драматурга в Україну, організував обговорення п'єси з акторами і журналістами.
Як зазначається в офіційному релізі польського театрального проекту, "події у виставі "Масара" мають химерну географію: все розпочинається в Україні на території окупованого Донбасу, влітку 2014 року. Звичайний обід в родинному колі. Зі страшним гуркотом провалюється стеля. На стіл падає крісло літака з мертвою жінкою. Карколомна зміна локації і ми опиняємось в Амстердамі на урочистому вечорі пам'яті за загиблими на борту малайзійського "Боїнгу". І, власне, фінальний пункт призначення – Пекло. Сюжет, котрий від самого початку є документальним, поступово набуває метафізичного характеру".
На думку авторів постановки, "Масара" - це "спроба дослідження сутності зла, розмова про тотальну жорстокість та агресію – як діагноз сучасного суспільства". А ще ця вистава "про тотальну політику супердержав та їхнє прагнення абсолютного панування над світом".
Детальніше читайте у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".