Верховна Рада (ВР) України схвалила закон про ратифікацію Угоди між урядами України та Франції про спільне виробництво фільмів.
За відповідний законопроект №0253 проголосували 374 народних депутати у середу, 23 травня.
«Враховуючи зацікавленість України в доступі до європейського кінематографічного простору, ... зазначена угода відкриває можливість українським і французьким продюсерам спільно створювати фільми і буде сприяти розвитку кіноосвіти, обміну кадрами, проведенню спільних кінематографічних заходів», - йдеться у пояснювальній записці.
Цим законом Рада зокрема дозволила іноземним юридичним і фізичним особам брати участь у розвитку кінематографії України, в тому числі - інвестувати у виробництво фільмів.
В Україні за 70 млн грн знімуть 37 фільмів
Угода передбачає надання фільмам, які мають статус фільмів спільного виробництва, всіх пільг, передбачених законодавством в галузі кінематографії на території кожної з країн.
Згідно з Угодою, для отримання пільг, передбачених її умовами, статус фільму спільного виробництва повинен бути наданий уповноваженими органами кожної із Сторін не пізніше, ніж через чотири місяці після виходу фільму в кінотеатрах України або Франції.
Для отримання статусу фільму спільного виробництва відповідно до Угоди, фільм повинен бути проведений підприємством-виробником, яке має відповідні фінансові та технічні можливості, і професійний досвід якого визнається уповноваженими органами Сторони, до якої вони належать.
Крім того, підприємства-виробники, які мають право на пільги, передбачені статусом фільму спільного виробництва, повинні відповідати вимогам, передбаченим відповідно законодавством України і Французької Республіки.
Це також дозволить повною мірою використовувати потенціал обох країн у сфері кіновиробництва, закріпить традиційно дружні та взаємовигідні відносини між державами в питаннях культурного співробітництва.
Угода повинна посилити позиції України як надійного партнера у сфері кіновиробництва, сприяти просуванню кіномистецтва України на європейський і світовий ринок, поліпшити взаємне ознайомлення з життям, історією та культурною спадщиною двох країн.
Нагадаємо, що документ ще 18 квітня схвалив Кабінет міністрів. Розробили законопроект Мінкультури спільно з Державним агентством України з питань кіно (Держкіно). !zn
Читайте також:
Українські фільми не потрапили на кінофестиваль «Молодість» через низьку якість
В Україні створять Фонд підтримки вітчизняного кінематографа
Обсяг держзамовлення у кінематографії в 2010-му виконаний менш ніж на 4%
Глава Держкіно розповіла, які фільми профінансувала держава