UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці стали читати інші книжки з початком широкомасштабного вторгнення

Насамперед цікавить історія та війна

Найпопулярнішою темою книжок, які обирають українці, стала тема історії та війни. Зацікавленість саме такими темами не зменшується з часу широкомасштабного вторгнення, пише Forbes.

В Yakaboo – одному з найпопулярніших електронних книжкових маркетів в Україні, продажі історичних книг зросли на 24%. Найбільше книг на цю тематику придбали у 2022 році та на річницю війни у 2023 році. В ще одній популярній книгарні “Книгарня “Є”, з часу широкомасштабної агресії реалізація історичної літератури та літератури на тему війни зросли в 10 разів. Видавництво та одночасно один з найбільших книжкових продавців – КСД – зауважує, що зміна смаків відбулася і щодо конкретних авторів. Наприклад, у 2023-му продажі книги історика Сергія Плохія “Брама Європи”, яка є популярним викладом історії України, зросли вдвічі порівняно з 2022 роком.

Нагадаємо, що видання The New York Times вирішило підбити підсумки перших 25 років ХХІ століття і склало список зі 100 найкращих книг, які були опубліковані з 2000 року. Під час роботи над списком видання опитало сотні письменників, публіцистів, науковців, редакторів, журналістів, критиків, видавців, поетів, перекладачів, книготорговців та бібліотекарів.

Серед експертів, зокрема, були письменник Стівен Кінг та актриса Сара Джесіка Паркер. Перше місце у списку посіла книга італійської письменниці Олени Ферранте "Моя неймовірна подруга". У першу десятку також увійшли: "Тепло інших сонць: епічна історія великої американської міграції" Ізабель Вілкерсон; "Вулфголл" Хілларі Мантел; "Відомий світ" Едварда Пола Джонса; "Виправлення" Джонатана Франзена; "2666" Роберто Боланьо; "Підземна залізниця" Колсона Уайтхеда; "Аустерліц" Вінфріда Георга Зебальда; "Не відпускай мене" Кадзуо Ішигуро.