Цього року в рамках форуму ART-KYIV Contemporary – наймасштабнішого проекту вітчизняного арт-ринку – свої експонати представлять близько 40 галерей сучасного мистецтва з Києва, Москви, Відня, Лондона, Парижу, Берліна, Одеси, Харкова та Львова. Професійний відбір творів здійснює Експертна рада, яку очолює мистецтвознавець і куратор Олександр Соловйов, повідомляє прес-служба «Мистецького Арсеналу».
Після рекордної кількості відвідувачів у 2010 році – близько 35 тисяч осіб – цьогорічний ART-KYIV планується з акцентом на збагачення досвіду й знань відвідувачів про сучасні мистецькі процеси. Окрім ярмаркової програми, ART-KYIV Contemporary значну увагу приділяє паралельній програмі. На шостому ART-KYIV Contemporary зросла кількість спецпроектів, які цього року створено у співпраці з авторитетними мистецькими інституціями Японії, Німеччини, Франції та Польщі.
Серед анонсованих сенсацій шостий ART-KYIV Contemporary, зокрема, Японська платформа - унікальна ретроспективна виставка шести японських художників. У алюзіях на світові мистецькі тенденції і рефлексіях на традиційну поп-культуру художники виявляють нову японську ідентичність. Експозиція складатиметься з абсолютно різних за стилем і манерою висловлювання живописних, фото-та відеоробіт, унікальної інсталяції «Нагойя», що відтворює модель японського комунального житла. В рамках виставки японські художники представлять серію перформансів, лекцій та воркшопів.
Крім того, відомий польський куратор Моніка Шевчик і Польський Інститут у Києві презентують продовження проекту «Подорож на Схід». Художники проекту досліджують ключовий мотив, який формує зв'язки між людьми і який виступає альтернативою авторитету влади або економічного капіталу. Таким мотивом є феномен любові - у всіх його несподіваних художніх проявах.
Учасником ART-KYIV Contemporary стане перспективна французька відеохудожниця Марі Рене, яка представить фото українських моряків з корабля Marfret в Марселі. Автор споглядає функціональний урбаністичний простір як «машинний механізм» і досліджує, як людські тіла перетинають і освоюють ці території.
Український проект
Куратор Мистецького Арсеналу Олександр Соловйов представить спецпроект «Задній вхід у музей» відомого художника Іллі Чичкана в співавторстві з молодим граффітистом PSYFOX. Цей проект є своєрідним тестом-дослідженням кордонів сучасного музейного простору. Він ставить питання про специфіку різних медіа і художніх практик і дозволяє розкрити цей діалог-колаж в екстравиразній, динамічній формі.