UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Ватикані при реставрації виявили раніше невідомі роботи Рафаеля

Дві картини були приховані під шарами штукатурки майже п'ятсот років.

Алегорія Справедливості
Алегорія Справедливості
Алегорія Дружби
Зал Костянтина
Алегорія Дружби майже загубилася серед робіт інших художників
Алегорія справедливості видно праворуч від фрески, що зображує битву Костянтина з Максенціем

Дві роботи Рафаеля, великого художника епохи Ренесансу, були виявлені в музеї Ватикану під час реставрації та прибирання залу Костянтина, повідомляє CNN.

На картинах зображені дві жіночі фігури, які фахівці називають алегоріями дружби і справедливості. Експерти припускають, що вони були написані незадовго до смерті художника у віці 37 років в 1520 році.

"Це приголомшливе відчуття, - прокоментував знахідку головний реставратор Ватикану Фабіо Пьячентіні. - Розуміючи, що це могло бути останнім, що він написав, ви майже відчуваєте живе присутність майстра".

В 1508 році Рафаель був запрошений Папою Юлієм II для розпису його апартаментів. Художник закінчив три кімнати, відомі сьогодні як "кімнати Рафаеля", з відомими фресками, такими як "Афінська школа". Потім він почав прикрашати найбільшу кімнату, банкетний зал, відомий під назвою "зал Костянтина". Рафаель планував розписати його, використовуючи масло, а не традиційну техніку фрески, але помер, не встигнувши закінчити роботу. Зал закінчували інші художники, і дві картини Рафаеля були забуті.

Ключем до відкриття картин послужила книга 1550 року Джорджіо Вазарі "Життєписи славетних живописців, скульпторів та архітекторів". Вона свідчить про те, що Рафаель почав роботу над двома фігурами в новому експерименті з маслом. Коли реставратори почали очищати стіни Залу Костянтина в 2017 році, вони зрозуміли, що дві жіночі фігури були написані маслом, тоді як інша частина кімнати була розписана в техніці фрески. Щоб довести авторство Рафаеля, картини досліджували за допомогою інфрачервоних і ультрафіолетових променів, крім того, експерти підтвердили його неповторний почерк.

Голова Музеїв Ватикану, Барбара Джатта, каже, що реставрація картин і всієї кімнати закінчиться не раніше 2022 року і буде коштувати 2,7 мільйона євро. "Це один із найбільш важливих проектів останніх десятиліть - крім Сікстинської капели – в Музеї Ватикану".

Раніше Папа Римський заборонив продавати сигарети співробітникам Ватикану.