UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Туреччині вчені виявили останки людини, яка загинула 3600 років тому в результаті цунамі

Молодий чоловік став першою жертвою цунамі через виверження вулкана. Місце загибелі – берег затоки Чешме на заході Туреччини. Ця територія – відома локація розкопок. Її назвали Чешме-Баґларарасі.

Міжнародна група дослідників розкопала останки молодої людини, яка загинула приблизно 3600 років тому в результаті цунамі, викликаного виверженням Тери - вулкана, розташованого на острові Санторіні. У своїй статті, опублікованій в Proceedings of the National Academy of Sciences, група описує, як були виявлені останки і що вони були ідентифіковані як ті, що належать жертві цунамі в Тері, передає Phys.org.

Вулкан розташований між південною Грецією та південною Туреччиною.

Вчені встановили, що масштабне виверження Тері відбулося період із 1500-1600-х років до нашої ери. Саме цей вулкан звинувачують у занепаді мінойської цивілізації, що існувала на острові Крит.

Навколо місця виверження літав вулканічний попіл. Водночас багато свідчень про цунамі людству досі не вдалося зібрати. Насамперед тому, що цунамі не залишає на березі своїх слідів. Тіло та уламки воно забирає в море і назавжди приховує їх.

Розкопки там проводять уже кілька років. У той же час, докази того, що цунамі було, знайшли тільки недавно. Йдеться про шари попелу та сміття, які не забрало море.

Також, крім залишків молодої людини, дослідники виявили останки собаки. Показання також показали, що цей район постраждав від кількох цунамі, пов'язаних із виверженням Террі.

Читайте також: На розкопках у Німеччині виявлено скелет принцеси VI століття в прикрасах

Міжнародна група вчених виявила на узбережжі Туреччини дивовижну «капсулу часу», яка надала нові відомості про виверження Мінойського вулкана Санторін, яке змінило хід історії, повідомляє National Geographic. Ймовірно, що дослідникам вдалося знайти перші фізичні залишки людей, які стали жертвами катастрофи.