Незвичайний 3 проходить цими днями у Галицькому П'ємонті. У Львівському палаці мистецтв в рамках соціально-культурного проекту "Торкаючись, бачу. Великі українці" відкрилася виставка для людей з вадами зору, які зможуть ознайомитися з експозицією за допомогою тактильних відчуттів і аудіо озвучування, передає УНН.
Як повідомила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Христина Березовська, 1 листопада, під час презентації виставки, першими її побачили діти з вадами зору, а вже сьогодні, 3 листопада, вона відкрита для всіх відвідувачів.
"Це унікальний проект, який зруйнує стереотип, що візуальне мистецтво доступно лише тим, хто бачить. Вперше створена можливість показати незрячим, як виглядали видатні особистості української культури і науки", - зазначила Березовська.
Ця виставка 12-ти скульптурних портретів відомих українців різних часів призначена в першу чергу для незрячих людей. На ній представлені, зокрема, бюст Андрія Шептицького, Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Григорія Сковороди, Марії Заньковецької, Миколи Амосова, Володимира Івасюка, Георгія Гонгадзе та Сергія Нігояна.
Скульптури, представлені в рамках проекту, розфарбували різними кольорами діти з вадами слуху та мови.
"Побачити" експонати люди з обмеженим зором можуть через дотик.
Кожен експонат супроводжує табличка з інформацією шрифтом Брайля, а також звукова інформація, начитана Святославом Вакарчуком, Джамалою, Павлом Табаковим та іншими відомими людьми.
Згодом проект "Торкаючись, бачу: великі українці" буде експонуватися в 20 районних центрах Львівської області, а також в інших містах України.
Представлена в квітні в галереї Saatchi в Лондоні художня виставка "Передчуття: українське мистецтво сьогодні" увійшла до двадцятки найбільш відвідуваних виставок світу за результатами 2014 року.