UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Києві відкрилася виставка живопису "Український трансавангард Валентина Сіренка"

У музеї історії Києва представлені портрети і пейзажі знаного представника одеського андеграунду другої половини ХХ століття.

Автор: Василь Артюшенко

Музей історії міста Києва спільно з колекціонером творів мистецтва Філіпом Михайловим представили виставку "Український трансавангард Валентина Сіренка". Ім'я Валентина Сіренка, художника з Одеси, який народився в Лубнах на Полтавщині, добре відоме його колегам, мистецтвознавцям та колекціонерам. Він є одним з найяскравіших представників живопису та графіки одеського андеграунду разом з Юрієм Коваленком, Валентином Хрущем, Миколою Новіковим, Анатолієм Асабою та іншими художниками одеської неформальної школи, розквіт якої припав на кінець 1960-х - 1980-ті роки. Ці художники були пацієнтами Одеської обласної психіатричної лікарні, при якій донині існує музей, колекція якого формувалась лікарями та мистецтвознавцями протягом 50 років. Виставки робіт обдарованих пацієнтів лікарні час від часу експонуються як на виставкових майданчиках Одеси, так і поза межами Південної Пальміри.

На творчість Сіренка найбільше вплинули постімпресіонізм і фовізм. Художник працював в абсолютно різних стилістичних напрямах: залюбки писав жіночу натуру, оголену, напівоголену, в інтер'єрі, на пляжі, у танці й уві сні. Його гедонізм безкрайній, його любов до життя простежується у кожній роботі. Сіренко був переконаний, що не завжди картину слід дописувати до кінця, вона має приховувати в собі таємницю й збуджувати уяву глядача. Кожна картина - це своєрідний лабіринт, ребус, що можна розгадувати й розглядати з різних позицій, навіть перегортати, відкриваючи таємні ходи та нові значення, бо кожна його робота - це своєрідна безкінечність. Світ реальних образів під магічним пензлем художника набуває чітких фантастичних рис. Дивно, як людина з академічною освітою, змогла зберегти у своїй творчості таку безпосередність. Так міг творити лише філософ з душею дитини.

Нещодавно вчені виявили у Південній Африці найдавніший малюнок, зроблений людиною. Вік малюнка оцінюється в 73 тисячі років.