UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Києві відкрилась виставка, яка експонує графічний цикл "Голокост"

На виставці "Єврейський погляд" представлені твори вибраних сучасних українських єврейських художників.

У київському Музеї української діаспори відкрилась виставка "Єврейський погляд". Проект представляє твори вибраних сучасних українських єврейських художників, а також єврейських митців, які походять з України. Про це повідомляє фотокореспондент ZN.UA.

На виставці експонується маловідомий широкому загалу графічний цикл "Голокост" Михайла Туровського (США) із фондів Національного Художнього музею України, створений у Києві 1973 року, ще до еміграції мистця.

Одним з перших в українському образотворчому мистецтві Туровський розкриває трагедію Бабиного Яру: правдиво, разом із тим, сакралізовано.

Також колишній киянин Михайло Глейзер (США) представлений на виставці графічними роботами початку 1980-х років - сюжетами з міського єврейського життя та ілюстраціями до творів Григорія Кановича та Ісаака Бабеля. Образи з минулого, історія, що зникає на очах, постає на полотнах ще одного представника старшої мистецької генерації Германа Гольда. Питання релігійно-філософського змісту підіймає у своїх творах представник київської живописної династії Борис Коган.

На виставці також експонуються роботи Давида Бродського, Матвія Вайсберга, Ірини Климової, Олександра Ройтбурда, Альберта-Лейзера Фельдмана, Пінхаса (Павла) Фішеля, Владислава Шерешевського, з яких постає уявлення про багатогранний український єврейський світ. Це і побутові сцени з колоритними персонажами, які ніби "прибули" з історичних маленьких українських містечок, і метафізичні пейзажі, символічні композиції, а також пронизливі портрети й іронічні рефлексії.

"Ми прагнемо "зазирнути" в український єврейський мистецький світ, який часто-густо виходить за територіальні межі України, але завжди залишається невід'ємною частиною нашої історії та багатонаціональної культури", - говорить директор Музею української діаспори, куратор виставки Оксана Підсуха.

Раніше повідомлялося, що у Мистецькому арсеналі у Києві стартував фестиваль "NEOсвітній Арсенал". На захід прибули понад 50 учасників зі всієї України, представники музеїв, бібліотек, театрів, видавництв, організацій-популяризаторів науки і компаній, що реалізують освітні програми за принципом edutainment (освіта через гру).