В меморіальній квартирі-музеї Івана Франка в Києві в середу, 13 листопада, відбулася презентація книги "Як Франко з синами спорив" - збірки спогадів Тараса Франка.
Укладачі включили до збірки 12 коротких оповідок сина поета, що раніше не видавалися. У них великий літератор постає перед читачем простим, справжнім і домашнім. Він вміло використовує свою мудрість і батьковий авторитет для виховання у синів моральних цінностей та інтересу до знань, щоб сформувати з кожного з них "цілого чоловіка".
"Нашою метою було не лише видати текст, який прийшов з минулого і дозволив нам зазирнути за завісу домашніх одкровень родини Франків, але й розвіяти радянський міф про те, що найгіршими творами Каменяра були його рідні діти. У той же час, ми спеціально видали ці спогади окремою книжечкою, тому що її точно прочитає кожен, хто триматиме в руках. Тому що це не черговий фоліант, який припадатиме пилом на полицях", - розповіла укладачка збірки Ольга Нижник.
"У мене були сумніви, чи варто публікувати цей матеріал. Чи не образить когось те, що відбувалося в будинку по вулиці Понінського, 4 у Львові, коли Іван Франко повчав своїх вже дорослих синів? Чи не завдасть цей текст шкоди самому Франкові? Проте велич і авторитет Івана Франка є непохитними, і тому ми вирішили оприлюднити ці дуже цікаві одкровення одного з його синів", - додала вона.
У презентації взяв участь Роланд Франко – син Тараса й онук Івана Франка.
Квартиру-музей родини Івана Франка у Києві відкрили в 2016 році. У 2016 році виповнилося 160 років з дня народження та 100 років з дня смерті Івана Франка, а також 120 років з тих пір, як побачила світ його знаменитп поетична збірка "Зів'яле листя".
У квартирі знаходиться меморіальна кімната, де частково відображено побут сім'ї – предмети інтер'єру, документи, фотографії Тараса, Зіновії, Дарії та Роланда Франків.
Детальніше про творчість і особисте життя літератора читайте в інтерв'ю з директором Львівського літературно-меморіального музею Івана Франка Романом Гораком "Кохання Франка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".