UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Києві напередодні Нового року покажуть прем'єри трагедій за Шекспіром і Шиллером

На глядачів чекають "Підступність і кохання" та "Коріолан".

Останній місяць року пропонує низку потенційно резонансних театральних прем'єр - від Дмитра Богомазова, Тамари Трунової, а також німецьких режисерів Корнелії Кромбгольц і Еліаса Перріга. Зокрема, Театр імені Лесі Українки готує прем'єру вистави за трагедією Фрідріха Шиллера "Підступність і кохання", а Театр імені Івана Франка – "Коріолан" Вільяма Шекспіра.

Одна з перших версій шиллерівської п'єси мала назву "Луїза Міллер": автор прагнув акцентувати увагу саме на ній, доньці бідного музиканта, щирій дівчині, яка щиро закохалася в сина вельможі Фердинанда. Згодом, за порадою одного з приятелів, Фрідріх Шиллер змінив назву твору, і відтоді "Підступність і кохання" символізує два непримиренні світи - владу і почуття. Світи ці, згідно із сюжетом "міщанської трагедії", часто не перетинаються.

Перші прем'єрні покази "Підступності і кохання" на сцені Театру імені Лесі Українки відбудуться ще у листопаді, також вони заплановані на 7 та 28 грудня. Постановку класичної трагедії здійснює Еліас Перріг (Німеччина). Художник - Ігор Несміянов. У головних ролях Юрій Гребельник, Кирило Данчук, Павло Текучев, Дмитро Савченко, Ангеліна Симонова, Наталія Шевченко та інші.

А ось одну з найскладніших шекспірівських трагедій бере в репертуар франківців головний режисер цього театру Дмитро Богомазов, об'єднуючи в одній п'єсі і на одній сцені акторів різних поколінь.

Як відомо, в "Коріолані" - історія перемог і поразок давньоримського полководця. Шекспір запозичив сюжет з оповідання Плутарха. Текст великого барда може сприйматися і як політична п'єса, і як драма сімейних взаємин, і як філософська драма, адже головний герой проходить складний внутрішній шлях - прозріння, переосмислення, фіаско. У головних ролях - Дмитро Рибалевський, Олександр Форманчук (вони гратимуть Коріолана по черзі). Багатовимірні шекспірівські образи з'являться на сцені й у виконанні корифеїв Театру Франка: Наталії Сумської, Богдана Бенюка, Олексія Богдановича. Художник проекту - Петро Богомазов. Прем'єра вистави – 25 грудня.

Детальніше про театральні прем'єри останнього місяця року читайте у статті Дмитра Левицького "Шекспір і Шиллер під ялинку: сім прем'єр у грудні" у найближчому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".