UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Києві відкрилася виставка гобеленів Ольги Пілюгіної

© Василь Артюшенко, ZN.UA
© Василь Артюшенко, ZN.UA
© Василь Артюшенко, ZN.UA
© Василь Артюшенко, ZN.UA
© Василь Артюшенко, ZN.UA
© Василь Артюшенко, ZN.UA
© Василь Артюшенко, ZN.UA
© Василь Артюшенко, ZN.UA
© Василь Артюшенко, ZN.UA
© Василь Артюшенко, ZN.UA
© Василь Артюшенко, ZN.UA
© Василь Артюшенко, ZN.UA
© Василь Артюшенко, ZN.UA

У Києві в Музеї діаспори відкрилася виставка гобеленів Ольги Пілюгіної «Мета». Фотокореспондент ZN.UA Василь Артюшенко показав фото робіт мисткині.

Як зазначили в Музеї, Ольга Пілюгіна своїми роботами популяризує традиції українського килимарства. Вона Заслужена майстриня народної творчості України, членкиня Національної спілки художників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України, доцентка Кафедри образотворчого мистецтва Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». 

Ольга Пілюгіна
Василь Артюшенко, ZN.UA

«Художниця відома своїми унікальними гобеленами, в яких поєднує традиційні ткацькі техніки з сучасними художніми ідеями. Роботи Ольги Пілюгіної експонувалися на понад 300 виставках в музеях і галереях України та закордону», – зазначили в Музеї

Що стосується виставки «Мета», то її назва перелає глибинний філософський задум мисткині. За її допомогою розкривається багатошаровість та символізм творів Пілюгіної.

Читайте також: «Київський вальс» і «Варіації соняшника» — це Україна»: в США завтра відкриється благодійна виставка

Організатори зазначають, що у слова «мета» подвійне прочитання. Зокрема, в українській мові – це синонім слова «ціль», яку ставлять перед собою у намаганнях досягти певного результату. Водночас у грецькій мові «μετά» (meta) означає «після», «поза», «вище» й символізує бажання досягти вищого рівня осмислення. 

«Обидва тлумачення яскраво простежуються в гобеленах Ольги Пілюгіної, де традиційні техніки двостороннього ручного гладкого ткання поєднуються з глибокими художніми ідеями та виходять далеко за межі звичайного декоративного мистецтва, створюючи синергію між традицією й інновацією», – зазначили в Музеї діаспори.

Читайте також: У Києво-Печерській лаврі відкрилася виставка артефактів епохи Мазепи

Там в рамках виставки «Мета» представлені як вже відомі твори Ольги Пілюгіної, так і гобелени, які поціновувачі її творчості побачать вперше. За допомогою нових сюжетів, колоритів, форм, ліній та фактур мисткиня зобразила еволюцію свого творчого стилю, бажання досягти вищого рівня розуміння світу через мистецтво. Ольга Пілюгіна поєднала традиційні та сучасні культурні контексти. Образи дерева життя, птахів і квітів, які часто можна побачити у творах художниці, є символами рух до гармонії, розвитку й духовного зростання.

«Сюжети гобеленів Ольги Пілюгіної відображають роздуми авторки про сенс життя, зв'язок людини з природою та її духовні прагнення. Відвідувачів виставки чекає занурення у світ символізму й естетики мисткині, де кожен твір розкриває нові аспекти філософського й мистецького пошуків художниці, запрошуючи глядача до глибокого осмислення свого місця у світі, пошуку особистої мети, рефлексій над власними цілями та сенсом існування», – зазначили організатори.

Читайте також: «1 грам життя»: у Відні пройшла виставка про цінність українського зерна під час війни

Раніше Василь Артюшенко показав на своїх фото роботи Олександра Ройтбурда з приватних колекцій, присвячена погляду художника на жінок та його мистецтву про жінок. Восени у Києві відкрилась виставка, приурочена до його дня народження.