UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Києві розпочався Фестиваль перших п'єс Театру ветеранів: свої твори представили драматурги - воїни ЗСУ

Автори драматургічних творів спробують пояснити суспільству як це - бути з війною назавжди

В Києві розпочався Фестиваль перших п’єс Театру Ветеранів! Протягом трьох днів буде показано близько 20 вистав, «перших читок» та перфомансів, що були поставлені за п’єсами, написаними ветеранами Збройних Сил.

Про це повідомляє у Фейсбуці ТРО Медіа.

Читайте також: Ветеранська політика: зрозумілість, упорядкованість і злагодженість

Протягом двох місяців ветерани з першої навчальної групи Театру Ветеранів вивчали основи драматургії, акторської майстерності та писали свої перші п’єси. Потім до роботи долучилися фахові режисери, що допомогли реалізувати авторський задум на сцені.

Театр Ветеранів – це спільний проєкт відділу комунікації Командування Сил територіальної оборони ЗСУ (ТРО Медіа) та Театр Драматургів, за яким військові та ветерани можуть висловити свої переживання, отримані під час перебування на передовій. Для цього учасників проєкту, які не мали навичок драматургії, вчили основам.

Нині п'єси будуть прочитані (показані) перед глядачами. Але всі вони вже є у деякій мірі виставами, хоча є надія, що театри зацікавляться цим,майже документальним унікальним досвідом.

На фестивалі представлені п'єси, які розповідають про долю матерів, чиї діти на війні; про переживання людини, яка опинилася на межі смерті і життя; про вплив війни на внутрішній світ і психіку людини. Кожна з п'єс - власні переживання авторів, які вони втілили у висловлювання своїх героїв.

Читайте також: У Києві відбудеться Перший Всеукраїнський фестиваль ветеранської культури

 Загалом глядачі можуть побачити вистави, кожна з яких є унікальною і торкається важливих питань, пов’язаних з війною та її наслідками.

Мета фестивалю, як її побачили організатори:

Надати ветеранам платформу для висловлення думок та емоцій.

Сприяти розвитку драматургії та театру і таким чином підтримати українську культуру.

Створити простір для діалогу про війну та її наслідки для об'єднання суспільства.