UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Києві представили тизер фільму «Буча»

В основу стрічки лягли події російської окупації Бучі, Гостомеля, Ірпеня та Ворзеля.

У Києві відбулася прем'єра тизера-трейлера фільму «Буча», який розповість про російську окупацію населених пунктів Київської області. Як повідомляють творці картини, в її основу лягли події, що відбулися у Бучі, Ірпені, Гостомелі та Ворзелі під час окупації у лютому-квітні 2022 року.

Стрічка розповість про порятунок 203 місцевих жителів Костянтином Гудаускас – громадянином Казахстану, який отримав політичний притулок в Україні та мешкає у Бучі. Після початку повномасштабного вторгнення Росії завдяки своєму казахському паспорту Костянтин отримав можливість проїжджати на окуповані росіянами території та рятувати місцевих мешканців. Він не тільки рятує людей, а й на власні очі бачить звірства окупантів: вбивства, пограбування та зґвалтування.

Читайте також: У Бучі відбулось масове поховання загиблих під час російської окупації міста

У фільм також включать сцену порятунку відомого українського композитора, лауреата Шевченківської премії Ігоря Поклада, котрий під час окупації перебував у своєму будинку у Ворзелі. Декілька творів композитора стануть саундтреком до картини.

«Після того, як у квітні стало відомо, що відбувалося у Бучі та інших містах України, які були окуповані, стало зрозуміло, що про трагедію українського народу повинні дізнатися у всьому світі. Ми вважаємо, що реалізація цього проєкту допоможе Україні привернути увагу міжнародної спільноти й спонукатиме нарощувати економічну та військову допомогу надалі», - розповідає Олександр Щур, продюсер фільму «Буча».

Зйомки фільму заплановані на грудень-січень, а його прем'єра відбудеться у роковини трагедії. Режисером стрічки виступив Станіслав Тіунов. Кастинг акторів на ролі у фільмі "Буча" проведуть до кінця року, але вже відомо, що головного антагоніста зіграє В'ячеслав Довженко.

Нагадаємо, на початку квітня українська армія звільнила Київщину, у містечках та селах виявили жахливі наслідки безчинств російської армії. Зокрема йдеться про масові вбивства цивільних. Наприклад, в одній тільки Бучі під час окупації загинули щонайменше 400 людей.

Загарбники нерідко діяли за схожим сценарієм, вбиваючи неозброєних людей, причому часто зв'язуючи їм руки за спиною.